Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

EUROPEAN L & C SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 03.11.2026 (ANAF)

EUROPEAN L & C SRL (CUI 18201937) este înmatriculată din 2005 cu număr ORC J2005002993082 și are sediul în județul Brașov. Activitatea principală: Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă (cod CAEN 4933). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 43.327 RON și un profit net de 3.403 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 22,9% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
18201937
Nr. ORC
J2005002993082
EUID
ROONRC.J2005002993082
Înmatriculată
20 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Hermann Oberth 2, Mun. Braşov Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
43.327 RON
2025▲ 22,9%
Rezultat net
3.403 RON
2025
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
Secțiunea H · Diviziunea 49 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4933 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (11) · 3 diviziuni
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (9)
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4932 Transporturi cu taxiuri (CAEN Rev.2)
  • 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 43.327 3.403 38.192 — 51.663 15.386 —
2024 35.256 -2.807 4.785 — 25.060 23.094 —
2023 156.140 30.601 6.504 — 49.432 47.585 1
2022 87.214 -4.619 70.264 41.764 83.107 56.929 1
2021 144.018 24.766 89.993 91.880 90.611 95.368 1
2020 65.917 18.499 122.386 117.319 75.641 73.714 1
2019 71.077 26.739 10.398 6.846 66.260 64.805 0
2018 76.832 30.772 48.047 23.275 60.440 38.066 —
2017 60.370 -2.352 56.652 39.704 21.769 7.294 —
2016 56.660 13.214 29.485 12.255 36.562 19.646 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
73,93% (2024: 19,09%)
Datorii / Total active (total active: 51.663 RON)
Solvabilitate generală
1,35 (2024: 5,24)
Total active / Datorii (total active: 51.663 RON)
Autonomie financiară
29,78% (2024: 92,15%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 51.663 RON)
Rentabilitate active (ROA)
6,59% (2024: -11,2%)
Profit net / Total active (total active: 51.663 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
22,12% (2024: -12,15%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
7,85% (2024: -7,96%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre EUROPEAN L & C SRL

Reprezentanții firmei sunt: STĂNILĂ PARASCHIVA (administrator), BALO GABRIEL (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025