Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

IGIENA FORTE SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 15.10.2026 (ANAF)

IGIENA FORTE SRL (CUI 18204941) este înmatriculată din 2005 cu număr ORC J2005020784406 și are sediul în Sectorul 6, București. Activitatea principală: Alte activități de curățenie (cod CAEN 8123). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 184.963 RON, un profit net de 69.289 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 3,8% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
18204941
Nr. ORC
J2005020784406
EUID
ROONRC.J2005020784406
Înmatriculată
20 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Zboina Neagră 4, Sector 6 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
184.963 RON
2025▲ 3,8%
Rezultat net
69.289 RON
2025▼ 8,5%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
8123 Alte activități de curățenie
Secțiunea O · Diviziunea 81 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
8129 Alte activități de curățenie

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (8123 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (14) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 5 diviziuni
  • 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
  • 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (5)
  • 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
  • 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
  • 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor
  • 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
  • 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (4)
  • 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate
  • 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
  • 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (1)
  • 5210 Depozitări
Diviziunea 81 · Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri (3)
  • 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
  • 8122 Activități specializate de curățenie
  • 8129 Alte activități de curățenie
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 5121 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor și furajelor (CAEN Rev.1)
  • 5122 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor (CAEN Rev.1)
  • 5131 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor (CAEN Rev.1)
  • 5139 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.1)
  • 5153 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și de construcții (CAEN Rev.1)
  • 5155 Comerț cu ridicata al produselor chimice (CAEN Rev.1)
  • 7440 Publicitate (CAEN Rev.1)
  • 7470 Activități de întreținere și curațare a cladirilor (CAEN Rev.1)
  • 7485 Activități de secretariat și traducere (CAEN Rev.1)
  • 7487 Alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (CAEN Rev.1)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 184.963 69.289 57.504 725 154.489 97.710 1
2024 178.112 75.751 120.700 725 148.396 28.421 1
2023 166.886 14.245 102.051 2.725 127.697 28.371 1
2022 161.483 33.199 117.189 6.279 139.281 28.371 1
2021 145.765 13.418 181.259 23.296 153.135 -4.828 1
2020 101.655 -5.933 204.011 38.553 174.453 8.995 1
2019 130.539 -29.896 236.355 55.211 206.072 24.928 2
2018 295.926 14.914 183.790 40.820 197.794 54.824 4
2017 263.379 38.022 220.267 54.787 205.390 39.910 3
2016 172.969 -33.297 262.945 58.591 206.242 1.888 2

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
37,05% (2024: 80,94%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
2,7 (2024: 1,24)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
62,95% (2024: 19,06%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
44,64% (2024: 50,8%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
70,91% (2024: 266,53%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
37,46% (2024: 42,53%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre IGIENA FORTE SRL

Reprezentantul firmei este: BADILEANU LILIANA - DANIELA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025