Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

CG SUD MUNTENIA S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 26.10.2026 (ANAF)

CG SUD MUNTENIA S.R.L. (CUI 18207280) este înmatriculată din 2005 cu număr ORC J40/14923/2022 și are sediul în Sectorul 6, București. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor (cod CAEN 4211). În 2022, firma a raportat o cifră de afaceri de 1,9 milioane RON, un profit net de 47.485 RON și un număr mediu de 8 salariați. Cifra de afaceri a crescut cu 31,9% față de 2021.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
18207280
Nr. ORC
J40/14923/2022
EUID
ROONRC.J40/14923/2022
Înmatriculată
20 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. Crinul de Pădure 1, Sector 6 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2022).

Cifra de afaceri
1.895.656 RON
2022▲ 31,9%
Rezultat net
47.485 RON
2022▼ 65,6%
Angajați
8
2022– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
Secțiunea F · Diviziunea 42 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2022
4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (97) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 25 diviziuni
  • 0811 Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei
  • 0812 Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului
Diviziunea 08 · Alte activități extractive (5)
  • 0811 Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei
  • 0812 Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului
  • 0892 Extracția turbei
  • 0893 Extracția sării
  • 0899 Alte activități extractive n.c.a.
Diviziunea 23 · Fabricarea altor produse din minerale nemetalice (15)
  • 2320 Fabricarea de produse refractare
  • 2331 Fabricarea plăcilor și dalelor din ceramică
  • 2332 Fabricarea cărămizilor, țiglelor și a altor produse pentru construcții, din argilă arsă
  • 2341 Fabricarea articolelor ceramice pentru uz gospodăresc și ornamental
  • 2342 Fabricarea de obiecte sanitare din ceramică
  • 2344 Fabricarea altor produse tehnice din ceramică
  • 2349 Fabricarea altor produse ceramice n.c.a.
  • 2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții
  • 2362 Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții
  • 2363 Fabricarea betonului
  • 2364 Fabricarea mortarului
  • 2365 Fabricarea produselor din azbociment
  • 2369 Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
  • 2370 Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
  • 2399 Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a.
Diviziunea 25 · Industria construcțiilor metalice și a produselor din metal, exclusiv mașini, utilaje și instalații (4)
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 2562 Operațiuni de mecanică generală
  • 2591 Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel
  • 2592 Fabricarea ambalajelor ușoare din metal
Diviziunea 28 · Fabricarea de mașini, utilaje și echipamente n.c.a. (4)
  • 2821 Fabricarea cuptoarelor, furnalelor și arzătoarelor
  • 2822 Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat
  • 2830 Fabricarea mașinilor și utilajelor pentru agricultură și exploatări forestiere
  • 2899 Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a.
Diviziunea 33 · Repararea, întreținerea și instalarea mașinilor și echipamentelor (2)
  • 3312 Repararea mașinilor
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
Diviziunea 35 · Producția și furnizarea de energie electrică și termică, gaze, apă caldă și aer condiționat (4)
  • 3511 Producția de energie electrică
  • 3512 Transportul energiei electrice
  • 3513 Distribuția energiei electrice
  • 3514 Comercializarea energiei electrice
Diviziunea 36 · Captarea, tratarea și distribuția apei (1)
  • 3600 Captarea, tratarea și distribuția apei
Diviziunea 37 · Colectarea și epurarea apelor uzate (1)
  • 3700 Colectarea și epurarea apelor uzate
Diviziunea 38 · Colectarea, tratarea și eliminarea deșeurilor; activități de recuperare a materialelor reciclabile (6)
  • 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
  • 3812 Colectarea deșeurilor periculoase
  • 3821 Tratarea și eliminarea deșeurilor nepericuloase
  • 3822 Tratarea și eliminarea deșeurilor periculoase
  • 3831 Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor
  • 3832 Recuperarea materialelor reciclabile sortate
Diviziunea 39 · Activități și servicii de decontaminare (1)
  • 3900 Activități și servicii de decontaminare
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (6)
  • 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (12)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (11)
  • 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor
  • 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte
  • 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
  • 4671 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
  • 4672 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
  • 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
  • 4675 Comerț cu ridicata al produselor chimice
  • 4676 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
  • 4677 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (2)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 4942 Servicii de mutare
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (3)
  • 5210 Depozitări
  • 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
  • 5224 Manipulări
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (1)
  • 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (2)
  • 7021 Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (3)
  • 7111 Activități de arhitectură
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice
Diviziunea 72 · Cercetare-dezvoltare (1)
  • 7219 Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (2)
  • 7312 Servicii de reprezentare media
  • 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (2)
  • 7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
  • 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
Diviziunea 78 · Activități de servicii privind forța de muncă (3)
  • 7810 Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncă
  • 7820 Activități de contractare, pe baze temporare, a personalului
  • 7830 Servicii de furnizare și management a forței de muncă
Diviziunea 81 · Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri (4)
  • 8110 Activități de servicii suport combinate
  • 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
  • 8122 Activități specializate de curățenie
  • 8130 Activități de întreținere peisagistică
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2022, fără 2017. Surse: MFinanțe (2016, 2018–2019, 2021–2022) și ANAF (2020). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2022 1.895.656 47.485 2.068.079 258.879 1.860.685 51.485 8
2021 1.437.160 137.898 1.441.774 234.599 1.589.089 381.914 8
2020 1.123.522 71.144 1.620.214 94.705 1.768.388 242.879 4
2019 504.053 296.193 100.315 — 217.050 116.735 1
2018 — 0 1.012.055 98.717 724.776 -179.458 —
2016 — 0 1.012.055 98.717 724.776 -179.458 —

Indicatori financiari

bilanț 2022 (vs 2021)
Grad de îndatorare
97,57% (2021: 79,06%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1,02 (2021: 1,26)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
2,43% (2021: 20,94%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
2,24% (2021: 7,56%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
92,23% (2021: 36,11%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
2,5% (2021: 9,6%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2022). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre CG SUD MUNTENIA S.R.L.

Reprezentantul firmei este: CACCAMO GIOVANNI (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2022