Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

RAVISILI PREST SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 31.10.2026 (ANAF)

RAVISILI PREST SRL (CUI 18210803) este înmatriculată din 2005 cu număr ORC J2023022045408 și are sediul în Sectorul 3, București. Activitatea principală: Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate (cod CAEN 4611). În 2024, firma a raportat o cifră de afaceri de 29.757 RON și un profit net de 5.136 RON.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
18210803
Nr. ORC
J2023022045408
EUID
ROONRC.J2023022045408
Înmatriculată
20 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Aleea Fuiorului 4, Sector 3 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2024).

Cifra de afaceri
29.757 RON
2024
Rezultat net
5.136 RON
2024
Angajați
—
2024

Activitate

CAEN principal
4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
Secțiunea G · Diviziunea 46 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2024
4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (8) · 5 diviziuni
  • 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
  • 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (3)
  • 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
  • 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (2)
  • 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
  • 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (1)
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 1431 Fabricarea prin tricotare sau croșetare a ciorapilor și articolelor de galanterie (CAEN Rev.2)
  • 1439 Fabricarea prin tricotare sau croșetare a altor articole de îmbrăcăminte (CAEN Rev.2)
  • 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie (CAEN Rev.2)
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.2)
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN Rev.2)
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN Rev.2)
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor (CAEN Rev.2)
  • 4920 Transporturi de marfă pe calea ferată (CAEN Rev.2)
  • 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a (CAEN Rev.2)
  • 5229 Alte activități anexe transporturilor (CAEN Rev.2)
  • 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -243 9.989 — 651 -9.338 —
2024 29.757 5.136 9.698 — 603 -9.095 —
2023 — -4.541 15.171 — 940 -14.231 —
2022 — 0 10.039 — 198 -9.841 —
2021 — -151 10.039 — 198 -9.841 —
2020 — -428 10.039 — 349 -9.690 —
2019 — 0 9.262 — — -9.262 —
2018 — 0 9.262 — — -9.262 —
2017 — 0 9.262 — — -9.262 —
2016 — 0 9.262 — — -9.262 —

Indicatori financiari

bilanț 2024
Grad de îndatorare
—
Datorii / Total active (total active: 603 RON)
Solvabilitate generală
0,06
Total active / Datorii (total active: 603 RON)
Autonomie financiară
—
Capitaluri proprii / Total active (total active: 603 RON)
Rentabilitate active (ROA)
—
Profit net / Total active (total active: 603 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
17,26%
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2024). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre RAVISILI PREST SRL

Reprezentantul firmei este: RĂDĂCINĂ VICTOR LIVIU (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2024
Data Câmp Înainte După Sursă
29.07.2026 Număr de înmatriculare J40/22045/2023 J2023022045408 ANAF