Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

B&G STRUCTURI SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 29.10.2026 (ANAF)

B&G STRUCTURI SRL (CUI 18290268) este înmatriculată din 2006 cu număr ORC J2006000509400 și are sediul în Sectorul 6, București. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4100). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 545.995 RON, un profit net de 193.414 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 2,6% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
18290268
Nr. ORC
J2006000509400
EUID
ROONRC.J2006000509400
Înmatriculată
20 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ STR. DRUMUL VALEA DANULUI 42, Sector 6 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
545.995 RON
2025▼ 2,6%
Rezultat net
193.414 RON
2025▼ 9,9%
Angajați
1
2025▼ 66,7%

Activitate

CAEN principal
4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4100 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (41) · 12 diviziuni
  • 0510 Extracția cărbunelui superior (PCS=>23865 kJ/kg)
  • 0520 Extracția cărbunelui inferior (PCS<23865 kJ/kg)
Diviziunea 05 · Extracția cărbunelui superior și inferior (2)
  • 0510 Extracția cărbunelui superior (PCS=>23865 kJ/kg)
  • 0520 Extracția cărbunelui inferior (PCS<23865 kJ/kg)
Diviziunea 07 · Extracția minereurilor metalifere (3)
  • 0710 Extracția minereurilor feroase
  • 0721 Extracția minereurilor de uraniu și toriu
  • 0729 Extracția altor minereuri metalifere neferoase
Diviziunea 08 · Alte activități extractive (6)
  • 0811 Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei
  • 0812 Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului
  • 0891 Extracția mineralelor pentru industria chimică și a îngrășămintelor naturale
  • 0892 Extracția turbei
  • 0893 Extracția sării
  • 0899 Alte activități extractive n.c.a.
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (5)
  • 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (15)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
  • 4391 Activități de zidărie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (2)
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (2)
  • 7111 Activități de arhitectură
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (2)
  • 7491 Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
  • 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
Diviziunea 80 · Activități de investigații și protecție (1)
  • 8009 Alte activități de protecție n.c.a.
Diviziunea 81 · Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri (1)
  • 8122 Activități specializate de curățenie
Diviziunea 91 · Activități ale bibliotecilor, arhivelor, muzeelor și alte activități culturale (1)
  • 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 545.995 193.414 1.070.555 212.424 1.162.555 304.424 1
2024 560.395 214.723 276.203 176.190 401.992 304.424 3
2023 569.802 89.461 250.258 159.455 172.907 89.701 5
2022 1.308.558 698.430 874.657 164.372 1.408.755 698.670 6
2021 1.138.453 536.369 130.977 172.536 994.385 1.035.944 5
2020 405.621 -167.203 112.289 105.936 505.678 499.575 7
2019 1.780.643 666.538 10.835 131.808 545.805 666.778 13
2018 3.319.537 989.963 239.271 197.970 927.263 885.962 13
2017 450.843 -78.641 122.384 7.135 11.248 -104.001 2
2016 31.949 1.136 39.171 — 13.810 -25.361 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
77,86% (2024: 47,77%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1,28 (2024: 2,09)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
22,14% (2024: 52,65%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
14,07% (2024: 37,14%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
63,53% (2024: 70,53%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
35,42% (2024: 38,32%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre B&G STRUCTURI SRL

Reprezentantul firmei este: ION VALENTIN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025