Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

LAROLUC IMPEX SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 22.10.2026 (ANAF)

LAROLUC IMPEX SRL (CUI 18314502) este înmatriculată din 2006 cu număr ORC J29/136/2006 și are sediul în Ploiești, județul Prahova. Activitatea principală: Fabricarea utilajelor pentru industria hârtiei și cartonului (cod CAEN 2895). În 2020, firma a raportat o cifră de afaceri de 28.000 RON și un profit net de 13.823 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 95,3% față de 2019.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
18314502
Nr. ORC
J29/136/2006
EUID
ROONRC.J29/136/2006
Înmatriculată
20 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Aleea Iezerului 9, Mun. Ploieşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2020).

Cifra de afaceri
28.000 RON
2020▼ 95,3%
Rezultat net
13.823 RON
2020▼ 95,9%
Angajați
—
2020

Activitate

CAEN principal
2895 Fabricarea utilajelor pentru industria hârtiei și cartonului
Secțiunea C · Diviziunea 28 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2020
2895 Fabricarea utilajelor pentru industria hârtiei și cartonului

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (16) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 8 diviziuni
  • 1721 Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton
  • 1722 Fabricarea produselor de uz gospodăresc și sanitar, din hârtie sau carton
Diviziunea 17 · Fabricarea hârtiei și a produselor din hârtie (2)
  • 1721 Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton
  • 1722 Fabricarea produselor de uz gospodăresc și sanitar, din hârtie sau carton
Diviziunea 25 · Industria construcțiilor metalice și a produselor din metal, exclusiv mașini, utilaje și instalații (1)
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
Diviziunea 28 · Fabricarea de mașini, utilaje și echipamente n.c.a. (2)
  • 2829 Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a.
  • 2899 Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a.
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (3)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
Diviziunea 45 · Comerț cu ridicata și cu amănuntul, întreținerea și repararea autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (5)
  • 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
  • 4665 Comerț cu ridicata al mobilei de birou
  • 4666 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente de birou
  • 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 63 · Activități de servicii informatice (1)
  • 6312 Activități ale portalurilor web

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025, fără 2018. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 27.399 — 91.059 63.660 —
2024 — -2.600 27.400 — 91.059 63.659 —
2023 — -2.600 15.160 2.600 244.059 231.499 —
2022 — -52.100 15.160 5.200 244.059 234.099 —
2021 — -68.807 15.159 7.800 293.559 286.200 —
2020 28.000 13.823 1.000 10.400 345.607 355.007 —
2019 600.000 340.984 18.160 13.000 346.344 341.184 —
2017 — 0 0 — 200 200 —
2016 — 0 0 — 200 200 —

Indicatori financiari

bilanț 2020 (vs 2019)
Grad de îndatorare
0,28% (2019: 5,05%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
356,01 (2019: 19,79)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
99,72% (2019: 94,95%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
3,88% (2019: 94,89%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
3,89% (2019: 99,94%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
49,37% (2019: 56,83%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2020). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre LAROLUC IMPEX SRL

Reprezentantul firmei este: ZĂBAVĂ LUCIAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2020