Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

THERM LINE SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 30.10.2026 (ANAF)

THERM LINE SRL (CUI 18378000) este înmatriculată din 2006 cu număr ORC J2006000125099 și are sediul în Braila, județul Brăila. Activitatea principală: Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (cod CAEN 7112). În 2024, firma a raportat o cifră de afaceri de 23.400 RON și un profit net de 14.533 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 54,7% față de 2022.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
18378000
Nr. ORC
J2006000125099
EUID
ROONRC.J2006000125099
Înmatriculată
20 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. BĂRĂGANULUI, ANS. RADU NEGRU 4, Mun. Brăila Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2024).

Cifra de afaceri
23.400 RON
2024▲ 54,7% față de 2022
Rezultat net
14.533 RON
2024▲ 99,9% față de 2022
Angajați
—
2024

Activitate

CAEN principal
7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Secțiunea N · Diviziunea 71 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2024 divergent
4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

În bilanțul pe 2024, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (7112 — Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (2) · 2 diviziuni
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (1)
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4531 Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.1)
  • 4532 Lucrări de izolații și protecție anticorozivă (CAEN Rev.1)
  • 4533 Lucrări de instalații tehnico-sanitare (CAEN Rev.1)
  • 4534 Alte lucrări de instalații (CAEN Rev.1)
  • 7420 Activități de arhitectură, inginerie și servicii de consultanță tehnică legate de acestea (CAEN Rev.1)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -6.214 -30 — 18.119 18.149 —
2024 23.400 14.533 232 — 24.595 24.363 —
2023 — -1.664 5.676 — 15.506 9.830 —
2022 15.126 7.269 5.500 — 16.994 11.494 —
2021 — -1.006 5.500 — 9.725 4.225 —
2020 — -3.180 5.500 — 10.731 5.231 —
2019 — -888 2.600 — 11.011 8.411 —
2018 7.034 3.190 2.000 — 11.299 9.299 —
2017 4.202 3.212 1.924 — 8.033 6.109 —
2016 0 -745 0 — 2.897 2.897 —

Indicatori financiari

bilanț 2024 (vs 2022)
Grad de îndatorare
0,94% (2022: 32,36%)
Datorii / Total active (total active: 24.595 RON)
Solvabilitate generală
— (2022: 3,09)
Total active / Datorii (total active: 24.595 RON)
Autonomie financiară
99,06% (2022: 67,64%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 24.595 RON)
Rentabilitate active (ROA)
59,09% (2022: 42,77%)
Profit net / Total active (total active: 24.595 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
59,65% (2022: 63,24%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
62,11% (2022: 48,06%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2024). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre THERM LINE SRL

Reprezentanții firmei sunt: PROSEANCHIN VALENTIN (administrator), PROSEANCHIN N.VALENTIN (administrator), RUSU I.VIOLETA-CRISTINA (administrator), PROSEANCHIN VIOLETA CRISTINA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2024
Data Câmp Înainte După Sursă
29.07.2026 Cod CAEN principal 4322 7112 ANAF