Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

I.V.S. EVAL CONSTRUCT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 25.10.2026 (ANAF)

I.V.S. EVAL CONSTRUCT SRL (CUI 18463563) este înmatriculată din 2006 cu număr ORC J2006000573085 și are sediul în județul Brașov. Activitatea principală: Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (cod CAEN 7112). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 145.860 RON, un profit net de 25.684 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 50,9% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
18463563
Nr. ORC
J2006000573085
EUID
ROONRC.J2006000573085
Înmatriculată
20 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Jepilor 36, Mun. Braşov Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
145.860 RON
2025▲ 50,9%
Rezultat net
25.684 RON
2025▲ 623,9%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Secțiunea N · Diviziunea 71 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
7111 Activități de arhitectură

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (7112 — Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (9) · 4 diviziuni
  • 5590 Alte servicii de cazare
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
Diviziunea 55 · Hoteluri și alte facilități de cazare (1)
  • 5590 Alte servicii de cazare
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (5)
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
  • 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (2)
  • 7111 Activități de arhitectură
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 145.860 25.684 7.948 14.446 67.510 74.008 1
2024 96.689 3.548 7.727 6.770 49.281 48.324 1
2023 122.996 34.507 3.450 7.691 40.535 44.776 1
2022 84.429 20.253 8.630 3.905 33.471 28.746 1
2021 60.254 2.404 4.190 6.580 26.104 28.494 1
2020 41.148 550 7.551 8.255 25.386 26.090 1
2019 45.349 -3.316 33.532 5.980 79.092 51.540 1
2018 53.785 11.184 36.218 — 91.073 54.855 1
2017 87.203 35.541 35.676 — 79.347 43.671 1
2016 61.495 7.930 39.348 — 47.478 8.130 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
9,7% (2024: 13,79%)
Datorii / Total active (total active: 81.956 RON)
Solvabilitate generală
10,31 (2024: 7,25)
Total active / Datorii (total active: 81.956 RON)
Autonomie financiară
90,3% (2024: 86,21%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 81.956 RON)
Rentabilitate active (ROA)
31,34% (2024: 6,33%)
Profit net / Total active (total active: 81.956 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
34,7% (2024: 7,34%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
17,61% (2024: 3,67%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre I.V.S. EVAL CONSTRUCT SRL

Reprezentantul firmei este: IONESCU GEORGETA IULIA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025