Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

REPARATII UTILAJE SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 01.11.2026 (ANAF)

REPARATII UTILAJE SRL (CUI 18517140) este înmatriculată din 2006 cu număr ORC J2006001028126 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: Întreținerea și repararea autovehiculelor (cod CAEN 4520, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 213.404 RON, un profit net de 117.402 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 94,5% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
18517140
Nr. ORC
J2006001028126
EUID
ROONRC.J2006001028126
Înmatriculată
20 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Bucureşti 66, Mun. Cluj-Napoca Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
213.404 RON
2025▲ 94,5%
Rezultat net
117.402 RON
2025
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
Secțiunea G · Diviziunea 45 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2025
4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (19) · CAEN Rev.2 · 6 diviziuni
  • 2562 Operațiuni de mecanică generală
  • 2593 Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri
Diviziunea 25 · Industria construcțiilor metalice și a produselor din metal, exclusiv mașini, utilaje și instalații (3)
  • 2562 Operațiuni de mecanică generală
  • 2593 Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri
  • 2594 Fabricarea de șuruburi, buloane și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șaibe
Diviziunea 28 · Fabricarea de mașini, utilaje și echipamente n.c.a. (5)
  • 2811 Fabricarea de motoare și turbine (cu excepția celor pentru avioane, autovehicule și motociclete)
  • 2815 Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie
  • 2822 Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat
  • 2830 Fabricarea mașinilor și utilajelor pentru agricultură și exploatări forestiere
  • 2892 Fabricarea utilajelor pentru extracție și construcții
Diviziunea 29 · Fabricarea autovehiculelor de transport rutier, a remorcilor și semiremorcilor (1)
  • 2932 Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
Diviziunea 33 · Repararea, întreținerea și instalarea mașinilor și echipamentelor (4)
  • 3311 Repararea articolelor fabricate din metal
  • 3312 Repararea mașinilor
  • 3319 Repararea altor echipamente
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
Diviziunea 45 · Comerț cu ridicata și cu amănuntul, întreținerea și repararea autovehiculelor și motocicletelor (3)
  • 4519 Comerț cu alte autovehicule
  • 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
  • 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (3)
  • 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor
  • 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte
  • 4663 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 2852 Operațiuni de mecanică generală (CAEN Rev.1)
  • 5020 Întreținerea și repararea autovehiculelor (CAEN Rev.1)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 213.404 117.402 516.827 5.097 241.039 -270.691 1
2024 109.746 -7.694 495.034 5.097 101.844 -388.093 1
2023 56.688 -45.902 436.916 1.479 59.128 -376.309 1
2022 45.380 -59.354 407.344 1.479 76.358 -329.507 1
2021 88.912 -31.978 459.695 0 189.542 -270.153 1
2020 169.839 1.750 446.126 0 207.951 -238.175 2
2019 147.353 -46.324 471.421 0 231.496 -239.925 3
2018 115.171 -62.918 395.062 0 201.462 -193.600 3
2017 134.545 2.338 342.646 0 211.963 -130.683 3
2016 70.024 -44.705 267.917 0 134.896 -133.021 3

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
209,98% (2024: 462,9%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
0,48 (2024: 0,22)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
-109,98% (2024: -362,9%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
47,7% (2024: -7,19%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
55,01% (2024: -7,01%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre REPARATII UTILAJE SRL

Reprezentantul firmei este: MUREŞAN ROMULUS SILVIU (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025