Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ACTIVE SECURITY SYSTEMS SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 16.10.2026 (ANAF)

ACTIVE SECURITY SYSTEMS SRL (CUI 18793928) este înmatriculată din 2006 cu număr ORC J2006010340404 și are sediul în Sectorul 5, București. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații (cod CAEN 4740). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 259.275 RON, un profit net de 80.935 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 16,8% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
18793928
Nr. ORC
J2006010340404
EUID
ROONRC.J2006010340404
Înmatriculată
20 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Aleea Ghimeş 8, Sector 5 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
259.275 RON
2025▲ 16,8%
Rezultat net
80.935 RON
2025▲ 32,9%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (33) · 15 diviziuni
  • 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
  • 2630 Fabricarea echipamentelor de comunicații
Diviziunea 18 · Tipărire și reproducerea pe suporți a înregistrărilor (1)
  • 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
Diviziunea 26 · Fabricarea calculatoarelor și a produselor electronice și optice (1)
  • 2630 Fabricarea echipamentelor de comunicații
Diviziunea 33 · Repararea, întreținerea și instalarea mașinilor și echipamentelor (1)
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (5)
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (10)
  • 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
  • 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
  • 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
  • 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
  • 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
  • 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (2)
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
  • 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
Diviziunea 53 · Activități de poștă și de curier (1)
  • 5330 Servicii de intermediere pentru activități poștale și de curier
Diviziunea 55 · Hoteluri și alte facilități de cazare (1)
  • 5540 Intermedieri pentru servicii de cazare
Diviziunea 56 · Restaurante și alte activități de servicii de alimentație (1)
  • 5640 Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
Diviziunea 61 · Telecomunicații (1)
  • 6120 Activități de revânzare a serviciilor de telecomunicații și servicii de intermediere pentru telecomunicații
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (3)
  • 8210 Activități de secretariat și servicii suport
  • 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Diviziunea 86 · Activități referitoare la sănătatea umană (1)
  • 8697 Servicii de intermediere pentru servicii medicale, stomatologice și pentru alte servicii referitoare la sănătatea umană
Diviziunea 87 · Servicii combinate de îngrijire medicală și asistență socială, cu cazare (1)
  • 8791 Activități de intermediere pentru servicii de îngrijire la domiciliu
Diviziunea 95 · Reparații de calculatoare, de articole personale și de uz gospodăresc (3)
  • 9510 Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
  • 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
  • 9540 Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor
Diviziunea 96 · Alte activități de servicii (1)
  • 9640 Activități de intermediere pentru servicii personale

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4651 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului (CAEN Rev.2)
  • 4652 Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații (CAEN Rev.2)
  • 8020 Activități de servicii privind sistemele de securizare (CAEN Rev.2)
  • 9512 Repararea echipamentelor de comunicații (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2022–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 259.275 80.935 87.783 3.335 257.540 173.092 1
2024 221.943 60.909 42.852 6.087 128.922 92.157 1
2023 137.679 30.528 87.170 8.837 109.581 31.248 1
2022 167.439 47.787 77.637 7.683 70.674 720 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
33,65% (2024: 31,74%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
2,97 (2024: 3,15)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
66,35% (2024: 68,26%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
31,02% (2024: 45,11%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
46,76% (2024: 66,09%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
31,22% (2024: 27,44%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ACTIVE SECURITY SYSTEMS SRL

Reprezentantul firmei este: BADEA CARMEN MONICA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
12.08.2026 Plătitoare de TVA Nu Da ANAF
12.08.2026 Inactivă fiscal Da Nu ANAF
12.08.2026 Data reactivării — 06.05.2026 ANAF
12.08.2026 Stare de înregistrare (ANAF) Transfer (sosire) din 19.02.2016 Reluare a activității din 02.05.2011 ANAF
12.08.2026 Stare juridică Transfer (sosire) Reluare a activității ANAF
12.08.2026 Data stării juridice 19.02.2016 02.05.2011 ANAF
12.08.2026 Cod CAEN principal 4742 4740 ANAF