Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

CASTOR CONSTRUCT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 01.11.2026 (ANAF)

CASTOR CONSTRUCT SRL (CUI 18979832) este înmatriculată din 2006 cu număr ORC J06/610/2006 și are sediul în Bistrița, județul Bistrița-Năsăud. Activitatea principală: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4120, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2022, firma a raportat o cifră de afaceri de 57.102 RON și un profit net de 12.094 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 14,2% față de 2019.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
18979832
Nr. ORC
J06/610/2006
EUID
ROONRC.J06/610/2006
Înmatriculată
20 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Ştefan cel Mare 22, Mun. Bistriţa Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2022).

Cifra de afaceri
57.102 RON
2022▲ 14,2% față de 2019
Rezultat net
12.094 RON
2022
Angajați
—
2022

Activitate

CAEN principal
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2022
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (2) · CAEN Rev.2
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 5.842 — 37.871 32.029 —
2024 — 0 5.841 — 37.870 32.029 —
2023 — 0 201.978 — 226.089 32.029 —
2022 57.102 12.094 201.978 — 226.089 32.029 —
2021 — 0 203.875 — 215.893 19.936 —
2020 — 0 203.876 — 215.893 19.935 —
2019 50.000 -99.100 203.876 — 215.893 19.935 —
2018 — 0 0 — — 0 —
2017 — 0 78.582 — 189.699 119.035 —
2016 1.125 104 77.556 — 189.699 120.061 —

Indicatori financiari

bilanț 2022 (vs 2019)
Grad de îndatorare
89,34% (2019: 94,43%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1,12 (2019: 1,06)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
14,17% (2019: 9,23%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
5,35% (2019: -45,9%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
37,76% (2019: -497,12%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
21,18% (2019: -198,2%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2022). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre CASTOR CONSTRUCT SRL

Reprezentantul firmei este: NEAMTU DORIN (administrator si reprezentant).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2022