Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

CONSTRUCT BSG SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 06.10.2026 (ANAF)

CONSTRUCT BSG SRL (CUI 19034047) este înmatriculată din 2006 cu număr ORC J24/1452/2006 și are sediul în Baia Mare, județul Maramureș. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4100). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 70.550 RON, un profit net de 1.102 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 20,2% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
19034047
Nr. ORC
J24/1452/2006
EUID
ROONRC.J24/1452/2006
Înmatriculată
20 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Salcîmului 1, Mun. Baia Mare Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
70.550 RON
2025▼ 20,2%
Rezultat net
1.102 RON
2025▼ 56,0%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4100 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (4) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 2 diviziuni
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
Diviziunea 25 · Industria construcțiilor metalice și a produselor din metal, exclusiv mașini, utilaje și instalații (2)
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
Diviziunea 31 · Fabricarea de mobilă (2)
  • 3101 Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine
  • 3109 Fabricarea de mobilă n.c.a.

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 2030 Fabricarea de elemente de dulgherie și tâmplărie pentru construcții (CAEN Rev.1)
  • 2661 Fabricarea elementelor din beton pentru construcții (CAEN Rev.1)
  • 2663 Fabricarea betonului (CAEN Rev.1)
  • 2664 Fabricarea mortarului (CAEN Rev.1)
  • 2670 Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei (CAEN Rev.1)
  • 4511 Demolarea construcțiilor, terasamente și organizare de șantiere (CAEN Rev.1)
  • 4521 Construcții de clădiri și lucrări de geniu (CAEN Rev.1)
  • 4522 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN Rev.1)
  • 4531 Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.1)
  • 4533 Lucrări de instalații tehnico-sanitare (CAEN Rev.1)
  • 4541 Lucrări de ipsoserie (CAEN Rev.1)
  • 4542 Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.1)
  • 4543 Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.1)
  • 4544 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.1)
  • 4545 Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.1)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 70.550 1.102 260.936 20.103 182.091 -48.373 1
2024 88.390 2.505 260.381 24.928 185.089 -48.758 1
2023 1.107.028 1.462 266.969 29.753 185.595 -51.621 14
2022 1.261.403 115.949 359.835 34.577 272.175 -53.083 16
2021 963.676 19.091 339.397 — 170.364 -169.033 19
2020 740.412 29.772 340.118 — 151.994 -188.124 12
2019 397.417 6.543 330.179 — 112.283 -217.896 7
2018 11.000 673 253.608 10.336 18.833 -224.439 1
2017 20.000 1.625 266.505 10.336 31.057 -225.112 3
2016 15.000 4.286 268.871 10.336 31.798 -226.737 3

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
129,05% (2024: 123,98%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
0,77 (2024: 0,81)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
-23,92% (2024: -23,22%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
0,55% (2024: 1,19%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
1,56% (2024: 2,83%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre CONSTRUCT BSG SRL

Reprezentantul firmei este: COZMA VIOREL-GHEORGHE (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
06.10.2026 Cod CAEN principal 4120 4100 ANAF