Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

SEDCOM GROUP SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 16.10.2026 (ANAF)

SEDCOM GROUP SRL (CUI 19034640) este înmatriculată din 2006 cu număr ORC J39/701/2006 și are sediul în Focșani, județul Vrancea. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (cod CAEN 4719, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2023, firma a raportat o cifră de afaceri de 19.816 RON și un profit net de 2.097 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 69,5% față de 2022.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
19034640
Nr. ORC
J39/701/2006
EUID
ROONRC.J39/701/2006
Înmatriculată
20 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. Petre Liciu 10, Mun. Focşani Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2023).

Cifra de afaceri
19.816 RON
2023▼ 69,5%
Rezultat net
2.097 RON
2023▼ 76,5%
Angajați
—
2023

Activitate

CAEN principal
4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2023
4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (12) · CAEN Rev.2 · 5 diviziuni
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (2)
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (5)
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
Diviziunea 81 · Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri (3)
  • 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
  • 8122 Activități specializate de curățenie
  • 8129 Alte activități de curățenie

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -1.704 45.115 — 60.863 15.748 —
2024 — -5.123 45.114 — 62.566 17.452 —
2023 19.816 2.097 45.534 — 68.109 22.575 —
2022 64.945 8.930 45.115 — 65.593 20.478 —
2021 4.324 425 45.115 — 56.663 11.548 —
2020 20.920 3.442 24.477 — 35.287 10.810 —
2019 32.980 -315 28.476 — 35.529 7.053 —
2018 106.616 5.929 27.918 — 35.287 7.369 —
2017 34.980 4.354 36.962 — 38.402 1.440 —
2016 1.667 1.615 34.975 — 32.061 -2.914 —

Indicatori financiari

bilanț 2023 (vs 2022)
Grad de îndatorare
66,85% (2022: 68,78%)
Datorii / Total active (total active: 68.109 RON)
Solvabilitate generală
1,5 (2022: 1,45)
Total active / Datorii (total active: 68.109 RON)
Autonomie financiară
33,15% (2022: 31,22%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 68.109 RON)
Rentabilitate active (ROA)
3,08% (2022: 13,61%)
Profit net / Total active (total active: 68.109 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
9,29% (2022: 43,61%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
10,58% (2022: 13,75%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2023). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre SEDCOM GROUP SRL

Reprezentantul firmei este: STANCU EDUARD (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2023