Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

VISION ACCOUNTING SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 24.10.2026 (ANAF)

VISION ACCOUNTING SRL (CUI 19175852) este înmatriculată din 2006 cu număr ORC J2006017932408 și are sediul în Sectorul 1, București. Activitatea principală: Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe (cod CAEN 6310). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 47.350 RON și un profit net de 2.418 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 46,4% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
19175852
Nr. ORC
J2006017932408
EUID
ROONRC.J2006017932408
Înmatriculată
19 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Şos. Străuleşti 29A, Sector 1 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
47.350 RON
2025▲ 46,4%
Rezultat net
2.418 RON
2025
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
Secțiunea K · Diviziunea 63 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
6920 Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (6310 — Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (4) · 3 diviziuni
  • 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Diviziunea 18 · Tipărire și reproducerea pe suporți a înregistrărilor (1)
  • 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (2)
  • 8210 Activități de secretariat și servicii suport
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 47.350 2.418 20.147 — 4.618 -15.529 —
2024 32.350 -12.714 18.630 — 682 -17.948 —
2023 32.000 -4.456 2.608 — -2.625 -5.233 —
2022 23.600 -2.708 2.608 1.666 165 -777 —
2021 125.782 84.642 15.931 3.332 99.172 86.573 —
2020 14.300 1.723 222 — 2.152 1.930 —
2019 — -6.850 0 — 207 207 —
2018 27.850 6.278 276 — 7.333 7.057 —
2017 22.900 1.012 200 — 979 779 —
2016 22.800 5.656 655 — 422 -233 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
436,27%
Datorii / Total active (total active: 4.618 RON)
Solvabilitate generală
0,23 (2024: 0,04)
Total active / Datorii (total active: 4.618 RON)
Autonomie financiară
-336,27%
Capitaluri proprii / Total active (total active: 4.618 RON)
Rentabilitate active (ROA)
52,36%
Profit net / Total active (total active: 4.618 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
5,11% (2024: -39,3%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre VISION ACCOUNTING SRL

Reprezentantul firmei este: BĂDIŢĂ MIOARA CORNELIA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025