VIC&AND CONSTRUCT SRL
VIC&AND CONSTRUCT SRL (CUI 19176726) este înmatriculată din 2006 cu număr ORC J2006017978408 și are sediul în Sectorul 3, București. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4100). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 159.119 RON, o pierdere netă de 67.404 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 57,2% față de 2024.
Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).
- CUI
- 19176726
- Nr. ORC
- J2006017978408
- EUID
- ROONRC.J2006017978408
- Înmatriculată
- 19 ani vechime
Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).
Activitate
Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4100 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
- 4321 Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.2)
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4331 Lucrări de ipsoserie (CAEN Rev.2)
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.2)
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.2)
- 4339 Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.2)
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN Rev.2)
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții (CAEN Rev.2)
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.2)
- 4651 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului (CAEN Rev.2)
- 4665 Comerț cu ridicata al mobilei de birou (CAEN Rev.2)
- 4666 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente de birou (CAEN Rev.2)
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare (CAEN Rev.2)
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare (CAEN Rev.2)
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele (CAEN Rev.2)
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții (CAEN Rev.2)
Reprezentanți
- Administrator
- Administrator
- Administrator
Performanța financiară
Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.
Istoric financiar
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 159.119 | -67.404 | 194.586 | 61.114 | 937.795 | 804.323 | 1 |
| 2024 | 372.002 | -33.609 | 244.831 | 135.478 | 981.080 | 871.727 | 3 |
| 2023 | 387.404 | -215.391 | 314.226 | 228.466 | 977.252 | 891.492 | 4 |
| 2022 | 987.832 | 182.932 | 436.648 | 357.269 | 1.186.680 | 1.107.301 | 5 |
| 2021 | 930.683 | -105.446 | 634.202 | 538.005 | 1.054.452 | 923.255 | 6 |
| 2020 | 1.363.714 | 120.094 | 420.690 | 429.385 | 1.168.800 | 1.201.197 | 6 |
| 2019 | 1.513.295 | 110.009 | 411.812 | 397.350 | 1.290.496 | 1.238.618 | 12 |
| 2018 | 953.879 | 185.420 | 252.133 | 245.091 | 1.149.100 | 1.128.892 | 11 |
| 2017 | 599.145 | 148.592 | 103.303 | 66.008 | 1.137.488 | 1.071.180 | 10 |
| 2016 | 319.473 | 58.579 | 131.517 | 66.997 | 1.050.275 | 972.588 | 10 |
Indicatori financiari
bilanț 2025 (vs 2024)- Pierderi consecutive 2024-2025
Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.
Despre VIC&AND CONSTRUCT SRL
Reprezentanții firmei sunt: VĂTRAI VICTOR - IULIAN (administrator), VĂTRAI ILIE (administrator), VĂTRAI ILIE (administrator).
Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .
Transparența datelor
| Data | Câmp | Înainte | După | Sursă |
|---|---|---|---|---|
| 26.07.2026 | Stare de înregistrare (ANAF) | Înregistrată din 08.11.2006 | Transfer (sosire) din 22.05.2026 | ANAF |
| 26.07.2026 | Stare juridică | Înregistrată | Transfer (sosire) | ANAF |
| 26.07.2026 | Data stării juridice | 08.11.2006 | 22.05.2026 | ANAF |
| 26.07.2026 | Organ fiscal | Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice | Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice | ANAF |
| 26.07.2026 | Cod CAEN principal | 4120 | 4100 | ANAF |
| 26.07.2026 | Număr de înmatriculare | J40/17978/2006 | J2006017978408 | ANAF |