Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

DENIS SOLUTIONS SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 10.10.2026 (ANAF)

DENIS SOLUTIONS SRL (CUI 19184133) este înmatriculată din 2006 cu număr ORC J2006018115402 și are sediul în Sectorul 4, București. Activitatea principală: Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe (cod CAEN 6310). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 341.990 RON, un profit net de 86.221 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 7,9% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
19184133
Nr. ORC
J2006018115402
EUID
ROONRC.J2006018115402
Înmatriculată
19 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Aleea Someşul Cald 4, Sector 4 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
341.990 RON
2025▼ 7,9%
Rezultat net
86.221 RON
2025▼ 35,3%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
Secțiunea K · Diviziunea 63 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (6310 — Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (40) · 15 diviziuni
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (1)
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (15)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
  • 4391 Activități de zidărie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (3)
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (3)
  • 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
  • 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (3)
  • 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
  • 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
  • 5232 Activități de intermediere pentru transportul de pasageri
Diviziunea 66 · Activități auxiliare pentru intermedieri financiare, activități de asigurare și fonduri de pensii (2)
  • 6622 Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
  • 6629 Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (2)
  • 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
  • 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (1)
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (2)
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
  • 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
Diviziunea 78 · Activități de servicii privind forța de muncă (1)
  • 7820 Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (3)
  • 8210 Activități de secretariat și servicii suport
  • 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor (CAEN Rev.2)
  • 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane (CAEN Rev.2)
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri (CAEN Rev.2)
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații (CAEN Rev.2)
  • 4291 Construcții hidrotehnice (CAEN Rev.2)
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a (CAEN Rev.2)
  • 4321 Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.2)
  • 4339 Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.2)
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare (CAEN Rev.2)
  • 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe (CAEN Rev.2)
  • 7021 Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării (CAEN Rev.2)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN Rev.2)
  • 7830 Servicii de furnizare și management a forței de muncă (CAEN Rev.2)
  • 8110 Activități de servicii suport combinate (CAEN Rev.2)
  • 8211 Activități combinate de secretariat (CAEN Rev.2)
  • 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 341.990 86.221 22.930 59.535 49.872 86.477 1
2024 371.310 133.302 18.620 45.023 107.153 133.556 1
2023 315.290 95.418 56.213 65.103 116.236 125.126 1
2022 248.879 10.615 72.498 33.383 68.823 29.708 1
2021 211.159 43.823 2.806 41.567 84.154 122.915 1
2020 156.080 30.244 2.727 2.082 109.980 109.335 1
2019 147.300 40.620 3.730 5.592 77.229 79.091 1
2018 151.250 39.692 28.011 4.449 62.033 38.471 —
2017 178.141 111.106 18.700 2.722 46.336 30.358 1
2016 93.830 72.485 102.218 — 21.470 -80.748 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
20,96% (2024: 12,24%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
4,77 (2024: 8,17)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
79,04% (2024: 87,76%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
78,81% (2024: 87,6%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
99,7% (2024: 99,81%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
25,21% (2024: 35,9%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre DENIS SOLUTIONS SRL

Reprezentanții firmei sunt: ROŞU RODICA MANUELA (administrator), ROŞU COSTEL (administrator), ROŞU RODICA - MANUELA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
06.08.2026 Cod CAEN principal 7830 6310 ANAF