Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

CRUX SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 30.10.2026 (ANAF)

CRUX SRL (CUI 19223208) este înmatriculată din 2006 cu număr ORC J35/3712/2006 și are sediul în Timișoara, județul Timiș. Activitatea principală: Fabricarea articolelor pentru sport (cod CAEN 3230). În 2022, firma a raportat o cifră de afaceri de 29.361 RON și o pierdere netă de 14.966 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 7,0% față de 2021.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
19223208
Nr. ORC
J35/3712/2006
EUID
ROONRC.J35/3712/2006
Înmatriculată
19 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Int. Surduc 1, Mun. Timişoara Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2022).

Cifra de afaceri
29.361 RON
2022▼ 7,0%
Rezultat net
-14.966 RON
2022
Angajați
—
2022

Activitate

CAEN principal
3230 Fabricarea articolelor pentru sport
Secțiunea C · Diviziunea 32 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2022
3230 Fabricarea articolelor pentru sport

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (4) · CAEN Rev.1, neredeclarate în versiunea firmei · 4 diviziuni
  • 1740 Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
  • 2524 Fabricarea altor produse din material plastic
Diviziunea 17 · Fabricarea produselor textile (1)
  • 1740 Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
Diviziunea 25 · Fabricarea produselor din cauciuc și mase plastice (1)
  • 2524 Fabricarea altor produse din material plastic
Diviziunea 36 · Producția de mobilier și alte activități industriale n.c.a. (1)
  • 3640 Fabricarea articolelor pentru sport
Diviziunea 51 · Comerț cu ridicata și servicii de intermediere în comerțul cu ridicata (cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete) (1)
  • 5147 Comerț cu ridicata al altor bunuri de consum nealimentare, n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2024. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2024 — 0 52.780 — 84.450 31.670 —
2023 — 0 52.780 — 84.450 31.670 —
2022 29.361 -14.966 52.905 — 84.575 31.670 —
2021 31.582 30.634 11.079 — 57.715 46.636 —
2020 10.015 9.715 10.131 — 26.133 16.002 —
2019 11.506 6.211 10.027 — 16.314 6.287 —
2018 1.725 -27.322 5.000 — 5.076 76 —
2017 — -512 19.822 — 47.220 27.398 —
2016 16.016 13.732 19.422 — 47.331 27.909 1

Indicatori financiari

bilanț 2022 (vs 2021)
Grad de îndatorare
62,55% (2021: 19,2%)
Datorii / Total active (total active: 84.575 RON)
Solvabilitate generală
1,6 (2021: 5,21)
Total active / Datorii (total active: 84.575 RON)
Autonomie financiară
37,45% (2021: 80,8%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 84.575 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-17,7% (2021: 53,08%)
Profit net / Total active (total active: 84.575 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
-47,26% (2021: 65,69%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-50,97% (2021: 97%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2022). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre CRUX SRL

Reprezentantul firmei este: MILOTA ŞTEFAN LADISLAU (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2022