Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

RENT-A-HAND SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 16.10.2026 (ANAF)

RENT-A-HAND SRL (CUI 19225110) este înmatriculată din 2006 cu număr ORC J2006002901228 și are sediul în județul Iași. Activitatea principală: Fabricarea altor articole din metal (cod CAEN 2599). În 2024, firma a raportat o cifră de afaceri de 84 RON și o pierdere netă de 707 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 93,3% față de 2023.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
19225110
Nr. ORC
J2006002901228
EUID
ROONRC.J2006002901228
Înmatriculată
19 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Vămăşoaia 4, Mun. Iaşi Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2024).

Cifra de afaceri
84 RON
2024▼ 93,3%
Rezultat net
-707 RON
2024
Angajați
—
2024

Activitate

CAEN principal
2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
Secțiunea C · Diviziunea 25 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2024
2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (3) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 2 diviziuni
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (2)
  • 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -714 56.728 56.630 3.891 3.793 —
2024 84 -707 56.870 56.630 4.747 4.507 —
2023 1.261 285 56.870 56.630 5.454 5.214 —
2022 — -1.295 56.746 56.630 5.046 4.930 —
2021 672 -582 56.746 56.630 6.341 6.225 —
2020 — 12.331 56.796 56.630 6.973 6.807 —
2019 — -1.004 2.107 — -3.418 -5.525 —
2018 5.930 -529 2.105 — -2.415 -4.520 —
2017 10.167 -3.570 2.225 — -1.766 -3.991 —
2016 48.595 -1.214 6.120 3.053 2.646 -421 —

Indicatori financiari

bilanț 2024 (vs 2023)
Grad de îndatorare
92,66% (2023: 91,6%)
Datorii / Total active (total active: 61.377 RON)
Solvabilitate generală
1,08 (2023: 1,09)
Total active / Datorii (total active: 61.377 RON)
Autonomie financiară
7,34% (2023: 8,4%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 61.377 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-1,15% (2023: 0,46%)
Profit net / Total active (total active: 61.377 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
-15,69% (2023: 5,47%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
— (2023: 22,6%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2024). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre RENT-A-HAND SRL

Reprezentantul firmei este: BERBUNSCHI DUMITRU MARIAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2024