Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

STEMA - G.S.M SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 23.10.2026 (ANAF)

STEMA - G.S.M SRL (CUI 19962227) este înmatriculată din 2006 cu număr ORC J29/2841/2006 și are sediul în Ploiești, județul Prahova. Activitatea principală: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4120, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 211.510 RON, un profit net de 26.822 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 7,5% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
19962227
Nr. ORC
J29/2841/2006
EUID
ROONRC.J29/2841/2006
Înmatriculată
19 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. Enăchiţă Văcărescu 8A, Mun. Ploieşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
211.510 RON
2025▼ 7,5%
Rezultat net
26.822 RON
2025▼ 82,9%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
5610 Restaurante

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4120 — Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (7) · CAEN Rev.2 · 5 diviziuni
  • 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 5590 Alte servicii de cazare
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Diviziunea 55 · Hoteluri și alte facilități de cazare (1)
  • 5590 Alte servicii de cazare
Diviziunea 56 · Restaurante și alte activități de servicii de alimentație (3)
  • 5610 Restaurante
  • 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Diviziunea 92 · Activități de jocuri de noroc și pariuri (1)
  • 9200 Activități de jocuri de noroc și pariuri
Diviziunea 93 · Activități spotive, recreative și distractive (1)
  • 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4511 Demolarea construcțiilor, terasamente și organizare de șantiere (CAEN Rev.1)
  • 4521 Construcții de clădiri și lucrări de geniu (CAEN Rev.1)
  • 4522 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN Rev.1)
  • 4525 Alte lucrări speciale de construcții (CAEN Rev.1)
  • 4531 Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.1)
  • 4532 Lucrări de izolații și protecție anticorozivă (CAEN Rev.1)
  • 4533 Lucrări de instalații tehnico-sanitare (CAEN Rev.1)
  • 4534 Alte lucrări de instalații (CAEN Rev.1)
  • 4541 Lucrări de ipsoserie (CAEN Rev.1)
  • 4542 Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.1)
  • 4543 Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.1)
  • 4544 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.1)
  • 4545 Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.1)
  • 9302 Coafura și alte activități de înfrumusețare (CAEN Rev.1)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 211.510 26.822 40.236 50.378 137.656 147.798 1
2024 228.652 157.255 114.795 50.378 185.393 120.976 1
2023 60.773 2.253 186.263 50.378 96.710 -39.175 1
2022 78.491 -5.150 138.612 50.378 45.660 -42.574 1
2021 68.214 30.872 165.703 50.378 77.901 -37.424 —
2020 60.562 23.317 158.836 50.378 40.163 -68.295 1
2019 117.238 1.783 155.305 50.378 13.315 -91.612 1
2018 62.211 252 142.620 37.773 11.452 -93.395 2
2017 45.335 -29.041 149.129 37.773 17.709 -93.647 2
2016 23.181 -2.775 120.644 37.773 14.916 -64.606 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
21,4% (2024: 48,69%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
4,67 (2024: 2,05)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
78,6% (2024: 51,31%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
14,26% (2024: 66,7%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
18,15% (2024: 129,99%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
12,68% (2024: 68,77%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre STEMA - G.S.M SRL

Reprezentantul firmei este: BUGOI STELIAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025