Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

TSA CONSTRUCT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 10.10.2026 (ANAF)

TSA CONSTRUCT SRL (CUI 20439389) este înmatriculată din 2007 cu număr ORC J12/50/2007 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4120, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 163.195 RON, un profit net de 61.205 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 43,9% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
20439389
Nr. ORC
J12/50/2007
EUID
ROONRC.J12/50/2007
Înmatriculată
19 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. Valea Fânaţelor 13A, Mun. Cluj-Napoca Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
163.195 RON
2025▲ 43,9%
Rezultat net
61.205 RON
2025▲ 46,5%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4941 Transporturi rutiere de mărfuri

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4120 — Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (20) · CAEN Rev.2 · 5 diviziuni
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (1)
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (12)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (3)
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
  • 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (3)
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
  • 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
  • 7739 Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 163.195 61.205 80.781 231 43.437 -37.113 1
2024 113.400 41.765 145.602 231 47.052 -98.319 1
2023 151.344 361.152 245.871 231 105.556 -140.084 1
2022 128.318 22.361 594.324 231 92.857 -501.236 1
2021 82.686 -25.623 597.282 231 73.454 -523.597 1
2020 151.058 43.400 563.674 339 65.360 -497.975 1
2019 78.000 10.457 603.926 709 61.842 -541.375 1
2018 61.657 -66.053 606.225 1.079 53.313 -551.833 1
2017 213.285 -17.649 662.742 84.081 92.881 -485.780 1
2016 149.046 -17.898 592.179 1.820 122.228 -468.131 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
184,99% (2024: 307,94%)
Datorii / Total active (total active: 43.668 RON)
Solvabilitate generală
0,54 (2024: 0,32)
Total active / Datorii (total active: 43.668 RON)
Autonomie financiară
-84,99% (2024: -207,94%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 43.668 RON)
Rentabilitate active (ROA)
140,16% (2024: 88,33%)
Profit net / Total active (total active: 43.668 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
37,5% (2024: 36,83%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre TSA CONSTRUCT SRL

Reprezentantul firmei este: TUȘA SIMONA MARIA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025