Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

PRO IT SUPORT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 06.10.2026 (ANAF)

PRO IT SUPORT SRL (CUI 20547372) este înmatriculată din 2007 cu număr ORC J40/561/2007 și are sediul în Sectorul 4, București. Activitatea principală: Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul (cod CAEN 6220). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 445.944 RON, un profit net de 194.508 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 3,0% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
20547372
Nr. ORC
J40/561/2007
EUID
ROONRC.J40/561/2007
Înmatriculată
19 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. Anton Bacalbaşa 15, Sector 4 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
445.944 RON
2025▲ 3,0%
Rezultat net
194.508 RON
2025▲ 28,2%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
Secțiunea K · Diviziunea 62 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (6220 — Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (11) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 5 diviziuni
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4651 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (3)
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4651 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului
  • 4652 Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Diviziunea 62 · Activități de servicii în tehnologia informației (4)
  • 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
  • 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
  • 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
  • 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
Diviziunea 63 · Activități de servicii informatice (1)
  • 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
Diviziunea 95 · Reparații de calculatoare, de articole personale și de uz gospodăresc (2)
  • 9511 Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
  • 9512 Repararea echipamentelor de comunicații

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 445.944 194.508 148.905 163.368 331.606 346.490 1
2024 432.774 151.702 42.188 152.210 374.874 484.896 1
2023 804.340 404.148 59.158 48.385 545.411 535.368 1
2022 947.089 654.967 45.913 45.586 654.721 655.247 1
2021 507.883 261.391 40.592 31.216 470.265 461.337 1
2020 575.385 413.079 36.380 52.019 626.709 644.571 1
2019 633.303 436.979 29.024 72.300 513.713 556.579 1
2018 215.114 57.248 88.903 46.210 162.293 119.600 1
2017 131.976 36.882 166.685 57.954 171.083 62.352 1
2016 163.257 94.265 155.583 25.995 155.058 25.470 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
30,08% (2024: 8%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
3,32 (2024: 12,49)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
70% (2024: 92%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
39,3% (2024: 28,78%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
56,14% (2024: 31,29%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
43,62% (2024: 35,05%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre PRO IT SUPORT SRL

Reprezentantul firmei este: VASILE FLORIN - DANIEL (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
06.10.2026 Cod CAEN principal 6202 6220 ANAF