Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

GAP CITY CONSTRUCT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 06.10.2026 (ANAF)

GAP CITY CONSTRUCT SRL (CUI 206222) este înmatriculată din 1991 cu număr ORC J12/830/1991 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii (cod CAEN 6811). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 542.113 RON, un profit net de 127.382 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 3,4% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
206222
Nr. ORC
J12/830/1991
EUID
ROONRC.J12/830/1991
Înmatriculată
35 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Teodor Mihali 53, Mun. Cluj-Napoca Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
542.113 RON
2025▼ 3,4%
Rezultat net
127.382 RON
2025▼ 59,8%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
Secțiunea M · Diviziunea 68 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (6811 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (23) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 7 diviziuni
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (10)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (4)
  • 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
  • 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
  • 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
Diviziunea 55 · Hoteluri și alte facilități de cazare (1)
  • 5590 Alte servicii de cazare
Diviziunea 56 · Restaurante și alte activități de servicii de alimentație (3)
  • 5610 Restaurante
  • 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (3)
  • 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 6831 Agenții imobiliare
Diviziunea 93 · Activități spotive, recreative și distractive (1)
  • 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 542.113 127.382 2.768.030 5.303.700 2.601.014 5.107.497 1
2024 561.155 317.087 2.763.371 5.193.575 3.632.358 5.986.672 1
2023 138.244 4.668.276 2.427.187 5.189.803 4.742.065 7.504.681 1
2022 84.556 1.099.248 3.616.514 5.286.057 1.166.861 2.836.404 1
2021 18.025 -97.134 4.632.294 5.384.591 984.848 1.737.145 1
2020 2.743.702 895.585 4.330.898 5.158.414 1.006.762 1.834.278 1
2019 4.395.073 1.278.973 4.244.779 254.375 4.929.097 938.693 1
2018 5.654 -42.309 5.318.712 4.552.455 425.977 -340.280 1
2017 0 -22.840 3.709.524 2.872.084 735.084 -102.356 —
2016 0 0 229.646 149.930 — -79.716 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
35,02% (2024: 31,31%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
2,86 (2024: 3,19)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
64,61% (2024: 67,83%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
1,61% (2024: 3,59%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
2,49% (2024: 5,3%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
23,5% (2024: 56,51%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre GAP CITY CONSTRUCT SRL

Reprezentantul firmei este: PĂPUC ANA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
09.09.2026 Stare de înregistrare (ANAF) Înregistrată din 24.05.1991 Înregistrată din 27.11.1992 ANAF
09.09.2026 Data stării juridice 24.05.1991 27.11.1992 ANAF
09.09.2026 Cod CAEN principal 6810 6811 ANAF