Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

CRED CONSTRUCT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 01.11.2026 (ANAF)

CRED CONSTRUCT SRL (CUI 20685065) este înmatriculată din 2007 cu număr ORC J12/272/2007 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4120, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2021, firma a raportat o cifră de afaceri de 310 RON și un profit net de 49 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 11,5% față de 2020.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
20685065
Nr. ORC
J12/272/2007
EUID
ROONRC.J12/272/2007
Înmatriculată
19 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. GHEORGHE DIMA 7, Mun. Cluj-Napoca Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2021).

Cifra de afaceri
310 RON
2021▲ 11,5%
Rezultat net
49 RON
2021▼ 15,5%
Angajați
—
2021

Activitate

CAEN principal
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2021 divergent
4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a

În bilanțul pe 2021, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4120 — Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (15) · CAEN Rev.1, neredeclarate în versiunea firmei · 2 diviziuni
  • 1772 Fabricarea de pulovere, veste și articole similare tricotate sau croșetate
  • 4511 Demolarea construcțiilor, terasamente și organizare de șantiere
Diviziunea 17 · Fabricarea produselor textile (1)
  • 1772 Fabricarea de pulovere, veste și articole similare tricotate sau croșetate
Diviziunea 45 · Construcții (14)
  • 4511 Demolarea construcțiilor, terasamente și organizare de șantiere
  • 4512 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4521 Construcții de clădiri și lucrări de geniu
  • 4522 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4525 Alte lucrări speciale de construcții
  • 4531 Lucrări de instalații electrice
  • 4532 Lucrări de izolații și protecție anticorozivă
  • 4533 Lucrări de instalații tehnico-sanitare
  • 4534 Alte lucrări de instalații
  • 4541 Lucrări de ipsoserie
  • 4542 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4543 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4544 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4545 Alte lucrări de finisare

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -313 41.180 1.172 50 -39.958 —
2024 — -313 41.180 1.485 50 -39.645 —
2023 — -287 41.180 1.823 50 -39.307 —
2022 — -313 41.180 2.110 50 -39.020 —
2021 310 49 41.180 2.423 50 -38.707 —
2020 278 58 40.690 — 1.934 -38.756 —
2019 — 0 40.499 — 1.685 -38.814 —
2018 — 0 40.499 — 1.685 -38.814 —
2017 — 0 40.499 — 1.685 -38.814 —
2016 8.000 -1.175 40.499 — 1.685 -38.814 —

Indicatori financiari

bilanț 2021 (vs 2020)
Grad de îndatorare
1.665,18% (2020: 2.103,93%)
Datorii / Total active (total active: 2.473 RON)
Solvabilitate generală
0,06 (2020: 0,05)
Total active / Datorii (total active: 2.473 RON)
Autonomie financiară
-1.565,18% (2020: -2.003,93%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 2.473 RON)
Rentabilitate active (ROA)
1,98% (2020: 3%)
Profit net / Total active (total active: 2.473 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
—
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2021). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre CRED CONSTRUCT SRL

Reprezentantul firmei este: CĂTINEAN IOSIF CRISTIAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2021