Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

PINUS MONTANA SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 27.10.2026 (ANAF)

PINUS MONTANA SRL (CUI 20721265) este înmatriculată din 2007 cu număr ORC J2007000181081 și are sediul în județul Brașov. Activitatea principală: Exploatarea forestieră (cod CAEN 0220).

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
20721265
Nr. ORC
J2007000181081
EUID
ROONRC.J2007000181081
Înmatriculată
19 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Bld. Muncii 36, Mun. Braşov Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2023).

Cifra de afaceri
0 RON
2023
Rezultat net
0 RON
2023
Angajați
—
2023

Activitate

CAEN principal
0220 Exploatarea forestieră
Secțiunea A · Diviziunea 02 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2023
1621 Fabricarea de furnire și a panourilor din lemn

În bilanțul pe 2023, firma a declarat un cod diferit de cel de la ONRC (0220), dar fără cifră de afaceri raportată — nu se poate stabili care activitate este preponderentă.

CAEN secundare (6) · 3 diviziuni
  • 0210 Silvicultură și alte activități forestiere
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
Diviziunea 02 · Silvicultură și exploatare forestieră (1)
  • 0210 Silvicultură și alte activități forestiere
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (2)
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (3)
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
  • 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 1610 Tăierea și rindeluirea lemnului (CAEN Rev.2)
  • 1621 Fabricarea de furnire și a panourilor de lemn (CAEN Rev.2)
  • 1622 Fabricarea parchetului asamblat în panouri (CAEN Rev.2)
  • 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții (CAEN Rev.2)
  • 1624 Fabricarea ambalajelor din lemn (CAEN Rev.2)
  • 1629 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite (CAEN Rev.2)
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.2)
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN Rev.2)
  • 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor (CAEN Rev.2)
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare (CAEN Rev.2)
  • 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
  • 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate (CAEN Rev.2)
  • 5210 Depozitări (CAEN Rev.2)
  • 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare (CAEN Rev.2)
  • 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată (CAEN Rev.2)
  • 5530 Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere (CAEN Rev.2)
  • 5590 Alte servicii de cazare (CAEN Rev.2)
  • 5113 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și de construcții (CAEN Rev.1)
  • 5118 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. (CAEN Rev.1)
  • 5119 Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.1)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 73.838 375 424.360 350.897 —
2024 — 0 73.838 375 424.360 350.897 —
2023 0 0 73.838 375 424.360 350.897 —
2022 7.608 -875.995 73.838 375 424.360 350.897 1
2021 5.904 -270.228 770.326 59.501 2.305.426 1.594.601 1
2020 156.010 602.838 2.018.594 134.389 3.761.691 1.864.829 1
2019 745.810 1.618.934 2.097.066 1.902.932 1.511.820 1.261.991 1
2018 426.837 -633.092 2.619.243 1.759.255 623.341 -356.943 1
2017 3.474.994 -191.132 2.214.237 1.930.095 745.189 276.149 4
2016 3.265.761 5.654 2.694.659 2.219.098 1.192.341 467.281 4

Indicatori financiari

bilanț 2023 (vs 2022)
Grad de îndatorare
17,38% (2022: 17,38%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
5,75 (2022: 5,75)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
82,62% (2022: 82,62%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
0% (2022: -206,25%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
0% (2022: -249,64%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
— (2022: -11.514,13%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2023). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre PINUS MONTANA SRL

Reprezentantul firmei este: CONSTANTIN MARIANA-MIHAELA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2023
Data Câmp Înainte După Sursă
29.09.2026 Cod CAEN principal — 0220 ANAF