Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

GRAMY SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 08.10.2026 (ANAF)

GRAMY SRL (CUI 20830548) este înmatriculată din 2007 cu număr ORC J2007000094062 și are sediul în Bistrița, județul Bistrița-Năsăud. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4100). În 2024, firma a raportat o cifră de afaceri de 34.689 RON și o pierdere netă de 502.008 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 83,2% față de 2023.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
20830548
Nr. ORC
J2007000094062
EUID
ROONRC.J2007000094062
Înmatriculată
19 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Ghinzii 40C, Mun. Bistriţa Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2024).

Cifra de afaceri
34.689 RON
2024▼ 83,2%
Rezultat net
-502.008 RON
2024
Angajați
—
2024

Activitate

CAEN principal
4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2024 divergent
4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

În bilanțul pe 2024, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (3) · 2 diviziuni
  • 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (2)
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2024. Surse: MFinanțe (2016–2018, 2020–2021, 2023–2024) și ANAF (2019, 2022). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2024 34.689 -502.008 785.798 24.202 382.567 -379.029 —
2023 205.963 25.413 935.084 24.202 1.033.862 122.980 —
2022 145.194 3.283 803.203 24.202 876.568 97.567 0
2021 158.435 -35.323 732.542 52.137 774.689 94.284 1
2020 246.299 -26.253 658.316 83.419 704.504 129.607 1
2019 305.134 -61.682 579.948 114.701 621.107 155.860 1
2018 483.026 63.647 401.589 9.783 609.348 217.542 1
2017 289.980 35.065 433.920 9.783 578.032 153.895 1
2016 313.820 38.021 315.464 9.783 424.510 118.829 1

Indicatori financiari

bilanț 2024 (vs 2023)
Status critic ONRC · Insolvență — este sub incidența Legii nr. 85/2014
Grad de îndatorare
193,18% (2023: 88,38%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
0,52 (2023: 1,13)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
-93,18% (2023: 11,62%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
-123,41% (2023: 2,4%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
— (2023: 20,66%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-1.447,17% (2023: 12,34%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2024). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre GRAMY SRL

Reprezentantul firmei este: IOJA PAULA-SABINA C.I.I (lichidator judiciar provizoriu).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2024
Data Câmp Înainte După Sursă
04.08.2026 Plătitoare de TVA Da Nu ANAF
04.08.2026 TVA la încasare Da Nu ANAF