Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

AVANTGARDE PRO'ACTION SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 21.10.2026 (ANAF)

AVANTGARDE PRO'ACTION SRL (CUI 20847698) este înmatriculată din 2007 cu număr ORC J2007001719405 și are sediul în Sectorul 6, București. Activitatea principală: Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată (cod CAEN 5520). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 86.699 RON, o pierdere netă de 548 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 20,2% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
20847698
Nr. ORC
J2007001719405
EUID
ROONRC.J2007001719405
Înmatriculată
19 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Drm. Taberei 39 A, Sector 6 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
86.699 RON
2025▼ 20,2%
Rezultat net
-548 RON
2025
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
Secțiunea I · Diviziunea 55 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
8559 Alte forme de învățământ n.c.a.

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (5520 — Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (24) · 9 diviziuni
  • 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
  • 1813 Servicii pregătitoare pentru pretipărire
Diviziunea 18 · Tipărire și reproducerea pe suporți a înregistrărilor (4)
  • 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
  • 1813 Servicii pregătitoare pentru pretipărire
  • 1814 Legătorie și servicii conexe
  • 1820 Reproducerea înregistrărilor
Diviziunea 32 · Alte activități industriale n.c.a. (2)
  • 3213 Fabricarea imitațiilor de bijuterii și articole similare
  • 3240 Fabricarea jocurilor și jucăriilor
Diviziunea 58 · Activități de editare (4)
  • 5811 Activități de editare a cărților
  • 5812 Activități de editare a ziarelor
  • 5813 Activități de editare a revistelor și periodicelor
  • 5819 Alte activități de editare
Diviziunea 59 · Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune; înregistrări audio și activități de editare muzicală (1)
  • 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
Diviziunea 60 · Activități de difuzare și transmitere de programe (2)
  • 6020 Activități de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video
  • 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (1)
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (2)
  • 7420 Activități fotografice
  • 7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
Diviziunea 85 · Învățământ (2)
  • 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
  • 8569 Activități de servicii suport pentru învățământ
Diviziunea 90 · Activități de creație și interpretare artistică (6)
  • 9011 Activități de creație literară și compoziție muzicală
  • 9012 Activități de creație în domeniul artelor vizuale
  • 9013 Alte activități de creație artistică
  • 9020 Activități de interpretare artistică (spectacole)
  • 9031 Activități de gestionare a sălilor și amplasamentelor de spectacole
  • 9039 Alte activități suport pentru creație și interpretare artistică

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025, fără 2018. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 86.699 -548 650.157 1.184 12.217 -636.756 1
2024 108.643 36.080 691.225 1.184 53.849 -636.192 1
2023 2.850 -38.411 677.134 — 4.862 -672.272 1
2022 151 -35.427 649.767 — 15.706 -634.061 1
2021 13.361 5.093 617.563 — 18.929 -598.634 1
2020 — 0 0 — — 0 —
2019 — -19.795 593.682 — 8.139 -585.543 1
2017 28.833 3.659 557.800 — 12.889 -544.911 1
2016 — -16.294 559.155 — 10.585 -548.570 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
4.851,56% (2024: 1.256,02%)
Datorii / Total active (total active: 13.401 RON)
Solvabilitate generală
0,02 (2024: 0,08)
Total active / Datorii (total active: 13.401 RON)
Autonomie financiară
-4.751,56% (2024: -1.156,02%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 13.401 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-4,09% (2024: 65,56%)
Profit net / Total active (total active: 13.401 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-0,63% (2024: 33,21%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre AVANTGARDE PRO'ACTION SRL

Reprezentantul firmei este: IONESCU ANCA - BRÂNDUŞA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
16.08.2026 Plătitoare de TVA Nu Da ANAF