Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ROX & NIK SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 20.10.2026 (ANAF)

ROX & NIK SRL (CUI 20922951) este înmatriculată din 2007 cu număr ORC J2007000178335 și are sediul în Salcea, județul Suceava. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (cod CAEN 4719, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 62.585 RON, un profit net de 7.124 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 53,6% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
20922951
Nr. ORC
J2007000178335
EUID
ROONRC.J2007000178335
Înmatriculată
19 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Loc. Salcea Orş. Salcea Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
62.585 RON
2025▼ 53,6%
Rezultat net
7.124 RON
2025▼ 83,8%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4719 — Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (14) · CAEN Rev.2 · 6 diviziuni
  • 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (7)
  • 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
  • 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate
  • 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
  • 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Diviziunea 56 · Restaurante și alte activități de servicii de alimentație (2)
  • 5610 Restaurante
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (2)
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 6831 Agenții imobiliare
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (1)
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
Diviziunea 85 · Învățământ (1)
  • 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Diviziunea 93 · Activități spotive, recreative și distractive (1)
  • 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 62.585 7.124 125.844 13.074 259.043 146.273 1
2024 134.779 44.005 68.988 — 207.999 139.011 1
2023 13.696 923 4.799 5.271 94.534 95.006 1
2022 — 0 5.430 5.271 94.242 94.083 0
2021 145.138 97.054 5.433 5.271 94.242 94.080 1
2020 0 0 14.123 5.271 5.878 -2.974 0
2019 — 0 14.123 5.271 5.878 -2.974 —
2018 63.158 -8.464 14.123 5.271 5.878 -2.974 0
2017 130.839 1.061 33.207 5.271 33.426 5.490 4
2016 200.907 10.652 31.902 5.271 66.060 39.429 4

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
46,25% (2024: 33,17%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
2,16 (2024: 3,02)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
53,75% (2024: 66,83%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
2,62% (2024: 21,16%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
4,87% (2024: 31,66%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
11,38% (2024: 32,65%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ROX & NIK SRL

Reprezentanții firmei sunt: HARAGA MARIA (administrator), MANOVSCHI ROXANA IULIANA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025