Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

R.D.T. CONSTRUCT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 07.10.2026 (ANAF)

R.D.T. CONSTRUCT SRL (CUI 21013267) este înmatriculată din 2007 cu număr ORC J24/283/2007 și are sediul în Baia Mare, județul Maramureș. Activitatea principală: Dezvoltare (promovare) imobiliară (cod CAEN 6812). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 80.920 RON, un profit net de 4.195 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 76,9% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
21013267
Nr. ORC
J24/283/2007
EUID
ROONRC.J24/283/2007
Înmatriculată
19 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. VICTORIEI 82, Mun. Baia Mare Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
80.920 RON
2025▼ 76,9%
Rezultat net
4.195 RON
2025▼ 45,2%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
Secțiunea M · Diviziunea 68 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (6812 — Dezvoltare (promovare) imobiliară). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (46) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 9 diviziuni
  • 0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
  • 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
Diviziunea 01 · Agricultură, vânătoare și servicii anexe (9)
  • 0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
  • 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
  • 0141 Creșterea bovinelor de lapte
  • 0145 Creșterea ovinelor și caprinelor
  • 0146 Creșterea porcinelor
  • 0147 Creșterea păsărilor
  • 0149 Creșterea altor animale
  • 0163 Activități după recoltare
  • 0164 Pregătirea semințelor
Diviziunea 10 · Industria alimentară (8)
  • 1031 Prelucrarea și conservarea cartofilor
  • 1032 Fabricarea sucurilor de fructe și legume
  • 1039 Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
  • 1041 Fabricarea uleiurilor și grăsimilor
  • 1042 Fabricarea margarinei și a altor produse comestibile similare
  • 1051 Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
  • 1061 Fabricarea produselor de morărit
  • 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
Diviziunea 33 · Repararea, întreținerea și instalarea mașinilor și echipamentelor (5)
  • 3311 Repararea articolelor fabricate din metal
  • 3312 Repararea mașinilor
  • 3317 Repararea și întreținerea altor echipamente de transport n.c.a.
  • 3319 Repararea altor echipamente
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (3)
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (11)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 45 · Comerț cu ridicata și cu amănuntul, întreținerea și repararea autovehiculelor și motocicletelor (2)
  • 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
  • 4519 Comerț cu alte autovehicule
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (5)
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor
  • 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (2)
  • 7111 Activități de arhitectură
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Surse: MFinanțe (2016–2018, 2020–2025) și ANAF (2019). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 80.920 4.195 1.831.640 856.464 1.316.088 421.312 1
2024 350.000 7.661 2.070.699 856.464 1.631.352 417.117 1
2023 378.474 138.121 1.633.344 496.000 1.546.800 409.456 1
2022 245.750 24.899 1.289.436 — 1.560.771 271.335 1
2021 21.600 3.274 1.102.189 — 1.348.624 246.435 1
2020 18.000 2.492 1.031.944 — 1.275.105 243.161 0
2019 0 5.342 405.619 0 646.288 240.669 0
2018 18.000 1.176 366.164 — 601.492 235.328 1
2017 282.000 177.014 333.729 — 567.880 234.151 1
2016 2.083 161 428.558 — 485.856 57.298 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
84,31% (2024: 83,23%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1,19 (2024: 1,2)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
19,39% (2024: 16,77%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
0,19% (2024: 0,31%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
1% (2024: 1,84%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
5,18% (2024: 2,19%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre R.D.T. CONSTRUCT SRL

Reprezentantul firmei este: MAN DANIEL (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
07.10.2026 Cod CAEN principal 4120 6812 ANAF