Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

TRUE SOFT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 05.11.2026 (ANAF)

TRUE SOFT SRL (CUI 21102240) este înmatriculată din 2007 cu număr ORC J12/757/2007 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) — cod CAEN 6201, nomenclatorul CAEN Rev.2. În 2017, firma a raportat o cifră de afaceri de 60.273 RON, un profit net de 33.243 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 48,9% față de 2016.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
21102240
Nr. ORC
J12/757/2007
EUID
ROONRC.J12/757/2007
Înmatriculată
19 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Aleea Călin Alexandru Nemeş 1, Mun. Cluj-Napoca Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2017).

Cifra de afaceri
60.273 RON
2017▼ 48,9%
Rezultat net
33.243 RON
2017▼ 62,2%
Angajați
1
2017– 0,0%

Activitate

CAEN principal
6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Secțiunea J · Diviziunea 62 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2017
6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (7) · CAEN Rev.2 · 2 diviziuni
  • 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
  • 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
Diviziunea 62 · Activități de servicii în tehnologia informației (3)
  • 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
  • 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
  • 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
Diviziunea 63 · Activități de servicii informatice (4)
  • 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
  • 6312 Activități ale portalurilor web
  • 6391 Activități ale agențiilor de știri
  • 6399 Alte activități de servicii informaționale n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 1.000 — 108 -892 —
2024 — -400 1.000 — 108 -892 —
2023 — -600 1.000 — 508 -492 —
2022 — -836 0 — 108 108 —
2021 — -621 0 — 944 944 —
2020 — -2.108 0 — 1.565 1.565 —
2019 — -3.315 0 1.394 2.279 3.673 —
2018 — -2.495 1.200 3.961 4.227 6.988 —
2017 60.273 33.243 786 7.546 26.723 33.483 1
2016 117.854 88.050 7.982 8.413 87.386 88.290 1

Indicatori financiari

bilanț 2017 (vs 2016)
Grad de îndatorare
2,29% (2016: 8,33%)
Datorii / Total active (total active: 34.269 RON)
Solvabilitate generală
— (2016: 12)
Total active / Datorii (total active: 34.269 RON)
Autonomie financiară
97,71% (2016: 92,16%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 34.269 RON)
Rentabilitate active (ROA)
97,01% (2016: 91,91%)
Profit net / Total active (total active: 34.269 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
99,28% (2016: 99,73%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
55,15% (2016: 74,71%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2017). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre TRUE SOFT SRL

Reprezentantul firmei este: BARNA FLORIN VISENTEA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2017