Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

VAL-OAN CONSTRUCTIONS SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 31.10.2026 (ANAF)

VAL-OAN CONSTRUCTIONS SRL (CUI 21314359) este înmatriculată din 2007 cu număr ORC J40/4876/2007 și are sediul în Sectorul 6, București. Activitatea principală: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4120, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2020, firma a raportat o cifră de afaceri de 3.020 RON și o pierdere netă de 21.403 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 95,5% față de 2019.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
21314359
Nr. ORC
J40/4876/2007
EUID
ROONRC.J40/4876/2007
Înmatriculată
19 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Vintilă Mihăilescu 3, Sector 6 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2020).

Cifra de afaceri
3.020 RON
2020▼ 95,5%
Rezultat net
-21.403 RON
2020
Angajați
—
2020

Activitate

CAEN principal
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2020
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (15) · CAEN Rev.2 · 3 diviziuni
  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (1)
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (13)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -285 961.923 264.856 10.901 -686.166 —
2024 — -118.717 952.738 264.856 2.000 -685.882 —
2023 — 0 1.000.589 264.856 168.568 -567.165 —
2022 — -2.050 1.000.589 264.856 168.568 -567.165 —
2021 — -9.177 1.272.537 264.856 442.566 -565.115 —
2020 3.020 -21.403 1.259.828 314.857 389.033 -555.938 —
2019 67.303 -39.753 1.272.296 314.857 425.308 -532.131 0
2018 90.942 -86.457 1.294.024 314.953 486.192 -492.379 3
2017 123.254 -137.630 1.261.988 315.117 540.449 -405.922 4
2016 287.610 -90.924 1.211.696 315.282 627.622 -268.292 9

Indicatori financiari

bilanț 2020 (vs 2019)
Grad de îndatorare
178,98% (2019: 171,89%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
0,56 (2019: 0,58)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
-78,98% (2019: -71,89%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
-3,04% (2019: -5,37%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-708,71% (2019: -59,07%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Pierderi consecutive 2019-2020
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2020). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre VAL-OAN CONSTRUCTIONS SRL

Reprezentantul firmei este: TĂNASE VALERIU - MARIUS (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2020