Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

SARGEDAVA VOICA SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 27.10.2026 (ANAF)

SARGEDAVA VOICA SRL (CUI 2141731) este înmatriculată din 1991 cu număr ORC J1991000622206 și are sediul în județul Hunedoara. Activitatea principală: Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții (cod CAEN 7732). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 18.162 RON și un profit net de 6.735 RON. Cifra de afaceri e practic neschimbată față de 2024 (+1,4%).

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
2141731
Nr. ORC
J1991000622206
EUID
ROONRC.J1991000622206
Înmatriculată
35 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Loc. Streisângiorgiu Orş. Călan Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
18.162 RON
2025▲ 1,4%
Rezultat net
6.735 RON
2025▼ 49,7%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
Secțiunea O · Diviziunea 77 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (16) · 9 diviziuni
  • 2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
Diviziunea 23 · Fabricarea altor produse din minerale nemetalice (1)
  • 2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții
Diviziunea 25 · Industria construcțiilor metalice și a produselor din metal, exclusiv mașini, utilaje și instalații (1)
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (3)
  • 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (3)
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4335 Alte lucrări de finisare
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (2)
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (2)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 4942 Servicii de mutare
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (1)
  • 5224 Manipulări
Diviziunea 95 · Reparații de calculatoare, de articole personale și de uz gospodăresc (2)
  • 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
  • 9540 Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 18.162 6.735 177.229 217.283 8.371 48.735 —
2024 17.909 13.398 209.308 217.283 34.025 42.000 0
2023 20.720 12.363 209.308 217.283 20.628 28.603 0
2022 2.942 -2.765 204.696 217.283 3.653 16.240 —
2021 — 44.602 199.088 217.283 810 19.005 0
2020 — -700 245.638 233.892 0 -11.746 —
2019 0 -60.596 244.938 233.892 0 -11.046 —
2018 11.958 -43.655 239.346 288.896 — 49.550 —
2017 8.343 5.851 238.685 334.734 329 96.378 0
2016 — -4.409 244.525 334.732 319 90.526 0

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
78,54% (2024: 83,29%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1,27 (2024: 1,2)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
21,6% (2024: 16,71%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
2,98% (2024: 5,33%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
13,82% (2024: 31,9%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
37,08% (2024: 74,81%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre SARGEDAVA VOICA SRL

Reprezentantul firmei este: GILLIG BERNHARDT-RAIMAR (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025