Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

PATIM RC S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 28.10.2026 (ANAF)

PATIM RC S.R.L. (CUI 21457278) este înmatriculată din 2007 cu număr ORC J2007006192405 și are sediul în Sectorul 1, București. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4100). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 4,3 milioane RON, un profit net de 988.188 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri e de 3,1 ori mai mare decât în 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
21457278
Nr. ORC
J2007006192405
EUID
ROONRC.J2007006192405
Înmatriculată
19 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str DRUMUL REGIMENTULUI 87, Sector 1 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
4.346.011 RON
2025▲ 211,5%
Rezultat net
988.188 RON
2025▲ 33,3%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4100 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (19) · 6 diviziuni
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (2)
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (11)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4391 Activități de zidărie
Diviziunea 60 · Activități de difuzare și transmitere de programe (1)
  • 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi
Diviziunea 63 · Activități de servicii informatice (2)
  • 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
  • 6391 Activități ale portalurilor web
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (2)
  • 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (1)
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.2)
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.2)
  • 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii (CAEN Rev.2)
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 4.346.011 988.188 1.246.633 512.329 1.725.099 988.428 1
2024 1.395.216 741.550 1.057.506 22.263 1.080.407 40.642 1
2023 59.403 -701.148 1.052.068 24.671 326.368 -700.908 1
2022 418.709 95.710 115.010 34.052 176.772 95.950 1
2021 352.495 54.788 375.329 — 420.643 45.314 1
2020 — -178 10.200 — 726 -9.474 —
2019 — -179 10.000 — 704 -9.296 0
2018 0 -214 10.000 — 883 -9.117 0
2017 — 0 10.000 — 1.097 -8.903 0
2016 0 0 10.117 — 1.214 -8.903 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
55,72% (2024: 95,9%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1,79 (2024: 1,04)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
44,18% (2024: 3,69%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
44,17% (2024: 67,25%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
99,98% (2024: 1.824,59%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
22,74% (2024: 53,15%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre PATIM RC S.R.L.

Reprezentantul firmei este: MIHALCEA CRISTIAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
27.07.2026 Cod CAEN principal 4120 4100 ANAF
27.07.2026 Număr de înmatriculare J40/6192/2007 J2007006192405 ANAF