Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

RO ELECTRO CONSTRUCT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 23.10.2026 (ANAF)

RO ELECTRO CONSTRUCT SRL (CUI 21551851) este înmatriculată din 2007 cu număr ORC J2007001051235 și are sediul în Sectorul 5, București. Activitatea principală: Lucrări de instalații electrice (cod CAEN 4321). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 838.138 RON, o pierdere netă de 94.920 RON și un număr mediu de 4 salariați. Cifra de afaceri a scăzut cu 21,7% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
21551851
Nr. ORC
J2007001051235
EUID
ROONRC.J2007001051235
Înmatriculată
19 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. Ghiocului 2, Sector 5 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
838.138 RON
2025▼ 21,7%
Rezultat net
-94.920 RON
2025
Angajați
4
2025▼ 20,0%

Activitate

CAEN principal
4321 Lucrări de instalații electrice
Secțiunea F · Diviziunea 43 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4321 Lucrări de instalații electrice

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (16) · 7 diviziuni
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (1)
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (3)
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (3)
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (3)
  • 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
  • 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
  • 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (4)
  • 5224 Manipulări
  • 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
  • 5226 Alte activități anexe transporturilor
  • 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (1)
  • 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 838.138 -94.920 210.064 109.035 291.430 190.576 4
2024 1.070.463 314.502 211.019 111.792 473.892 375.696 5
2023 789.624 225.859 274.281 73.651 261.824 61.194 5
2022 533.459 58.992 471.985 117.160 190.160 -164.665 5
2021 421.634 -30.903 471.300 162.316 85.327 -223.657 4
2020 518.626 217.025 458.138 24.606 240.778 -192.754 6
2019 125.847 -8.714 486.193 25.870 50.544 -409.779 3
2018 8.400 -108.916 464.700 25.336 38.300 -401.064 4
2017 135.237 1.180 361.336 28.766 40.422 -292.148 4
2016 65.806 -61.153 349.980 32.450 24.203 -293.327 2

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
52,46% (2024: 36,03%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1,91 (2024: 2,78)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
47,59% (2024: 64,15%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
-23,7% (2024: 53,7%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
-49,81% (2024: 83,71%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-11,33% (2024: 29,38%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre RO ELECTRO CONSTRUCT SRL

Reprezentantul firmei este: TĂNASE MARIAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
29.08.2026 Stare de înregistrare (ANAF) Înregistrată din 11.04.2007 Transfer (sosire) din 20.05.2026 ANAF
29.08.2026 Stare juridică Înregistrată Transfer (sosire) ANAF
29.08.2026 Data stării juridice 11.04.2007 20.05.2026 ANAF
29.08.2026 Organ fiscal Unitatea Fiscală Orăşenească Bragadiru Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice ANAF