STABILIS INVESTMENTS SRL
STABILIS INVESTMENTS SRL (CUI 21595602) este înmatriculată din 2007 cu număr ORC J2007007831406 și are sediul în Sectorul 3, București. Activitatea principală: Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii (cod CAEN 6811). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 5.569 RON și o pierdere netă de 1,2 milioane RON. Cifra de afaceri a crescut cu 2,0% față de 2024.
Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).
- CUI
- 21595602
- Nr. ORC
- J2007007831406
- EUID
- ROONRC.J2007007831406
- Înmatriculată
- 19 ani vechime
Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).
Activitate
Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (6811 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.
- 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii (CAEN Rev.2)
Reprezentanți
- Administrator
- Administrator
Performanța financiară
Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.
Istoric financiar
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5.569 | -1.189.637 | 4.526.874 | 3.125.351 | 28.296 | -1.373.227 | — |
| 2024 | 5.459 | -8.236 | 6.621.082 | 6.415.688 | 21.804 | -183.590 | — |
| 2023 | 5.428 | -35.743 | 6.610.456 | 6.415.688 | 19.415 | -175.353 | — |
| 2022 | 5.414 | -7.167 | 6.599.741 | 6.416.313 | 44.364 | -139.064 | — |
| 2021 | 4.787 | -13.028 | 6.606.806 | 6.416.313 | 58.598 | -131.895 | — |
| 2020 | — | -1.584 | 6.596.265 | 6.416.313 | 61.085 | -118.867 | — |
| 2019 | 4.603 | -9.136 | 6.594.843 | 6.416.313 | 68.693 | -109.837 | — |
| 2018 | 8.656 | -7.444 | 6.573.651 | 6.416.313 | 49.193 | -108.145 | — |
| 2017 | 4.328 | -47.557 | 6.706.947 | 6.416.313 | 189.933 | -100.701 | 1 |
| 2016 | — | -3.749 | 6.646.686 | 6.416.313 | 177.229 | -53.144 | — |
Indicatori financiari
bilanț 2025 (vs 2024)- Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
- Pierderi consecutive 2024-2025
- Datorii peste total active
Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.
Despre STABILIS INVESTMENTS SRL
Reprezentanții firmei sunt: STAVROS STAVROU (administrator), STAVROS STAVROU (administrator).
Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .
Transparența datelor
| Data | Câmp | Înainte | După | Sursă |
|---|---|---|---|---|
| 08.08.2026 | Cod CAEN principal | 6810 | 6811 | ANAF |
| 08.08.2026 | Număr de înmatriculare | J40/7831/2007 | J2007007831406 | ANAF |