Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

CHARA DEVELOPERS SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 23.10.2026 (ANAF)

CHARA DEVELOPERS SRL (CUI 21649583) este înmatriculată din 2007 cu număr ORC J2007008379404 și are sediul în Sectorul 2, București. Activitatea principală: Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii (cod CAEN 6811). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 20.953 RON și un profit net de 10.173 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 5,2% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
21649583
Nr. ORC
J2007008379404
EUID
ROONRC.J2007008379404
Înmatriculată
19 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Sos. COLENTINA 2A, Sector 2 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
20.953 RON
2025▼ 5,2%
Rezultat net
10.173 RON
2025▼ 25,3%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
Secțiunea M · Diviziunea 68 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (6811 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (30) · 6 diviziuni
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (6)
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (17)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
  • 4391 Activități de zidărie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (4)
  • 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
  • 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
Diviziunea 81 · Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri (1)
  • 8110 Activități de servicii suport combinate

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 20.953 10.173 10.217.423 9.666.522 109.118 -441.783 —
2024 22.109 13.623 10.215.264 9.666.522 96.785 -451.957 —
2023 67.234 104.700 10.212.669 9.666.522 80.567 -465.580 —
2022 5.054 -5.730 10.351.734 9.666.522 114.932 -570.280 —
2021 5.054 -5.769 10.352.181 9.666.522 121.109 -564.550 —
2020 5.054 4.574 10.352.028 9.666.522 126.726 -558.780 —
2019 5.054 549 10.351.877 9.666.522 122.000 -563.355 —
2018 12.335 6.411 10.351.042 9.666.522 120.616 -563.904 —
2017 12.335 5.741 10.351.042 9.666.522 114.205 -570.315 —
2016 12.335 -1.828 10.350.729 9.666.522 108.151 -576.056 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
104,52% (2024: 104,63%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
0,96 (2024: 0,96)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
-4,52% (2024: -4,63%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
0,1% (2024: 0,14%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
48,55% (2024: 61,62%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre CHARA DEVELOPERS SRL

Reprezentantul firmei este: IOANNIS STEFANOU (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
29.08.2026 Cod CAEN principal 6810 6811 ANAF
29.08.2026 Număr de înmatriculare J40/8379/2007 J2007008379404 ANAF