Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

SATO INSTAL SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 17.10.2026 (ANAF)

SATO INSTAL SRL (CUI 21770541) este înmatriculată din 2007 cu număr ORC J2007009720405 și are sediul în Sectorul 2, București. Activitatea principală: Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (cod CAEN 4322). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 75.030 RON și un profit net de 22.178 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 96,9% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
21770541
Nr. ORC
J2007009720405
EUID
ROONRC.J2007009720405
Înmatriculată
19 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Şos. Pantelimon 260, Sector 2 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
75.030 RON
2025▲ 96,9%
Rezultat net
22.178 RON
2025▲ 8.430,0%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Secțiunea F · Diviziunea 43 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (15) · 3 diviziuni
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (3)
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (11)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Surse: MFinanțe (2016–2018, 2021–2025) și ANAF (2019–2020). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 75.030 22.178 10.640 1.900 32.781 24.041 —
2024 38.100 260 6.590 2.850 16.603 12.863 —
2023 34.663 5.671 20.701 — 33.304 12.603 —
2022 52.467 21.901 84 — 148.336 148.252 —
2021 33.930 30.970 3.970 — 130.321 126.351 —
2020 16.395 14.975 716 0 96.097 95.381 0
2019 12.902 8.860 189 0 80.595 80.406 0
2018 13.490 10.336 125 — 71.671 71.546 —
2017 24.713 20.293 53 — 61.263 61.210 —
2016 36.984 35.679 806 — 41.723 40.917 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
30,68% (2024: 33,88%)
Datorii / Total active (total active: 34.681 RON)
Solvabilitate generală
3,26 (2024: 2,95)
Total active / Datorii (total active: 34.681 RON)
Autonomie financiară
69,32% (2024: 66,12%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 34.681 RON)
Rentabilitate active (ROA)
63,95% (2024: 1,34%)
Profit net / Total active (total active: 34.681 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
92,25% (2024: 2,02%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
29,56% (2024: 0,68%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre SATO INSTAL SRL

Reprezentantul firmei este: SANDU ANTONEL (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025