Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

IDEAL RAUL CONSTRUCT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 24.10.2026 (ANAF)

IDEAL RAUL CONSTRUCT SRL (CUI 21773203) este înmatriculată din 2007 cu număr ORC J02/1000/2007 și are sediul în județul Arad. Activitatea principală: Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri (cod CAEN 2593). În 2023, firma a raportat o cifră de afaceri de 250.064 RON și un profit net de 9.193 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 117,0% față de 2022.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
21773203
Nr. ORC
J02/1000/2007
EUID
ROONRC.J02/1000/2007
Înmatriculată
19 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Vrabiei 4, Mun. Arad Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2023).

Cifra de afaceri
250.064 RON
2023▲ 117,0%
Rezultat net
9.193 RON
2023▼ 26,1%
Angajați
—
2023

Activitate

CAEN principal
2593 Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri
Secțiunea C · Diviziunea 25 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2023 divergent
4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

În bilanțul pe 2023, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (2593 — Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (4) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 4 diviziuni
  • 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
Diviziunea 16 · Prelucrarea lemnului, fabricarea produselor din lemn și plută, cu excepția mobilei; fabricarea articolelor din paie și din alte materiale vegetale împletite (1)
  • 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (1)
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
Diviziunea 95 · Reparații de calculatoare, de articole personale și de uz gospodăresc (1)
  • 9529 Repararea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2017–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 121.943 — 208.379 86.436 —
2024 — -600 121.943 — 208.379 86.436 —
2023 250.064 9.193 121.343 — 208.379 87.036 —
2022 115.213 12.436 335.815 — 413.659 77.844 —
2021 289.163 28.117 247.684 — 313.092 65.408 1
2020 151.584 2.005 251.726 — 289.017 37.291 1
2019 228.691 16.646 175.952 — 211.238 35.286 1
2018 88.971 18.555 56.068 — 74.708 18.640 1
2017 — -75 5.288 — 5.372 84 —

Indicatori financiari

bilanț 2023 (vs 2022)
Grad de îndatorare
58,23% (2022: 81,18%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1,72 (2022: 1,23)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
41,77% (2022: 18,82%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
4,41% (2022: 3,01%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
10,56% (2022: 15,98%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
3,68% (2022: 10,79%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2023). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre IDEAL RAUL CONSTRUCT SRL

Reprezentantul firmei este: CARAGEA RAUL ANDREI (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2023