Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ENISALA IMPEX SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 10.10.2026 (ANAF)

ENISALA IMPEX SRL (CUI 21796002) este înmatriculată din 2007 cu număr ORC J17/876/2007 și are sediul în județul Galați. Activitatea principală: Restaurante (cod CAEN 5610, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 131.828 RON, un profit net de 17.726 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 94,1% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
21796002
Nr. ORC
J17/876/2007
EUID
ROONRC.J17/876/2007
Înmatriculată
19 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Călugăreni 12BIS, Mun. Galaţi Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
131.828 RON
2025▲ 94,1%
Rezultat net
17.726 RON
2025▲ 377,5%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
5610 Restaurante
Secțiunea I · Diviziunea 56 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (5610 — Restaurante). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (4) · CAEN Rev.2
  • 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (4)
  • 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 131.828 17.726 1.188 4.712 13.809 14.085 1
2024 67.919 3.712 27.824 4.662 19.521 -3.641 1
2023 52.207 1.793 27.675 5.450 14.872 -7.353 1
2022 44.637 2.924 28.342 2.821 16.375 -9.146 1
2021 38.939 -2.301 27.099 2.821 12.208 -12.070 1
2020 52.899 6.739 27.193 4.556 12.868 -9.769 1
2019 109.596 2.294 30.165 5.201 8.456 -16.508 1
2018 40.391 -12.047 26.735 2.821 5.112 -18.802 1
2017 150.831 9.978 8.365 0 1.611 -6.754 2
2016 313.062 29.892 48.955 0 32.223 -16.732 2

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
6,41% (2024: 115,06%)
Datorii / Total active (total active: 18.521 RON)
Solvabilitate generală
15,59 (2024: 0,87)
Total active / Datorii (total active: 18.521 RON)
Autonomie financiară
76,05% (2024: -15,06%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 18.521 RON)
Rentabilitate active (ROA)
95,71% (2024: 15,35%)
Profit net / Total active (total active: 18.521 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
125,85%
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
13,45% (2024: 5,47%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ENISALA IMPEX SRL

Reprezentantul firmei este: DĂNILĂ TINCUȚA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025