Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

SELCO CONSTRUCT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 11.10.2026 (ANAF)

SELCO CONSTRUCT SRL (CUI 21936734) este înmatriculată din 2007 cu număr ORC J2016007745400 și are sediul în Sectorul 6, București. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4100). În 2024, firma a raportat o cifră de afaceri de 431 RON și o pierdere netă de 7.571 RON.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
21936734
Nr. ORC
J2016007745400
EUID
ROONRC.J2016007745400
Înmatriculată
19 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Bld. Ghencea 158, Sector 6 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2024).

Cifra de afaceri
431 RON
2024
Rezultat net
-7.571 RON
2024
Angajați
—
2024

Activitate

CAEN principal
4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2024 divergent
2223 Fabricarea de uși și ferestre din material plastic

În bilanțul pe 2024, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (25) · 3 diviziuni
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (3)
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (18)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
  • 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
  • 4391 Activități de zidărie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (4)
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
  • 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 401.462 1.162.663 1.388.937 24.299 250.574 —
2024 431 -7.571 758.951 579.843 27.530 -150.888 —
2023 — -11.813 744.667 579.843 20.817 -143.317 —
2022 — -11.749 736.167 579.843 24.130 -131.504 —
2021 — -16.601 721.380 579.843 21.092 -119.755 —
2020 — -2.892 147.221 25.888 17.488 -103.155 —
2019 — -2.849 128.723 9.413 18.357 -100.263 —
2018 — -2.791 123.723 9.413 16.206 -97.414 —
2017 — -2.743 121.223 9.413 16.496 -94.624 —
2016 49.474 -18.035 119.970 9.412 17.988 -91.880 8

Indicatori financiari

bilanț 2024 (vs 2016)
Grad de îndatorare
124,96% (2016: 437,85%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
0,8 (2016: 0,23)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
-24,84% (2016: -335,33%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
-1,25% (2016: -65,82%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
— (2016: -36,45%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2024). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre SELCO CONSTRUCT SRL

Reprezentantul firmei este: DEBRELI ELENA-CORINA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2024
Data Câmp Înainte După Sursă
07.08.2026 Stare de înregistrare (ANAF) Transfer (sosire) din 02.06.2016 Transfer (sosire) din 06.05.2026 ANAF
07.08.2026 Data stării juridice 02.06.2016 06.05.2026 ANAF
07.08.2026 Organ fiscal Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice ANAF