Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

VALCOM CONSTRUCT INVEST SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 23.10.2026 (ANAF)

VALCOM CONSTRUCT INVEST SRL (CUI 22037019) este înmatriculată din 2007 cu număr ORC J2007012627405 și are sediul în Sectorul 3, București. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic (cod CAEN 4755). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 346.337 RON și un profit net de 7.813 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 91,5% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
22037019
Nr. ORC
J2007012627405
EUID
ROONRC.J2007012627405
Înmatriculată
19 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Aleea Fizicienilor 13, Sector 3 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
346.337 RON
2025▲ 91,5%
Rezultat net
7.813 RON
2025▲ 25,4%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4755 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (17) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 3 diviziuni
  • 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Diviziunea 32 · Alte activități industriale n.c.a. (1)
  • 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (15)
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4741 Comerț cu amănuntul al calculatoarelor, unităților periferice și software-ului in magazine specializate
  • 4742 Comerț cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicații în magazine specializate
  • 4743 Comerț cu amănuntul al echipamentelor audio/video în magazine specializate
  • 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice, în magazine specializate
  • 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
  • 4765 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor, în magazine specializate
  • 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate
  • 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
  • 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine
  • 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8292 Activități de ambalare

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 346.337 7.813 33.404 61 38.980 5.637 —
2024 180.898 6.230 52.613 27 50.410 -2.176 —
2023 177.305 -2.007 83.212 8 74.798 -8.406 —
2022 301.596 30.324 100.785 8 94.379 -6.398 —
2021 237.294 27.398 102.009 8 65.279 -36.722 1
2020 229.595 58.271 145.161 8 81.033 -64.120 1
2019 285.619 9.212 192.285 8 69.886 -122.391 1
2018 257.711 1.996 180.854 8 61.678 -131.603 1
2017 237.907 -47.485 243.727 8 122.555 -133.599 1
2016 631.578 5.943 534.473 8 446.415 -88.050 3

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
85,56% (2024: 104,31%)
Datorii / Total active (total active: 39.041 RON)
Solvabilitate generală
1,17 (2024: 0,96)
Total active / Datorii (total active: 39.041 RON)
Autonomie financiară
14,44% (2024: -4,31%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 39.041 RON)
Rentabilitate active (ROA)
20,01% (2024: 12,35%)
Profit net / Total active (total active: 39.041 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
138,6%
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
2,26% (2024: 3,44%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre VALCOM CONSTRUCT INVEST SRL

Reprezentantul firmei este: BUCUR CORNELIA FLORENTINA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025