Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ORSACOM CONSTRUCT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 19.10.2026 (ANAF)

ORSACOM CONSTRUCT SRL (CUI 22071240) este înmatriculată din 2007 cu număr ORC J2007013029402 și are sediul în Sectorul 3, București. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor (cod CAEN 4211). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 65.000 RON și un profit net de 49.996 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 38,2% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
22071240
Nr. ORC
J2007013029402
EUID
ROONRC.J2007013029402
Înmatriculată
19 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Fildeşului 4, Sector 3 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
65.000 RON
2025▼ 38,2%
Rezultat net
49.996 RON
2025▼ 13,1%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
Secțiunea F · Diviziunea 42 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (13) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 3 diviziuni
  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (2)
  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (4)
  • 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (7)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Surse: MFinanțe (2016–2020, 2022–2025) și ANAF (2021). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 65.000 49.996 14.492 319.995 44.904 350.737 —
2024 105.094 57.549 22.488 319.995 44.124 341.631 —
2023 — -9.566 151.983 329.281 217.696 394.994 —
2022 51.450 15.759 189.164 332.661 260.664 404.161 0
2021 448.899 357.498 210.179 349.985 248.595 388.401 1
2020 80.080 39.651 129.503 9.005 151.401 30.903 1
2019 0 -1.184 57.932 15.017 34.167 -8.748 0
2018 37.436 1.400 59.577 15.017 36.996 -7.564 0
2017 — -623 54.343 15.104 30.275 -8.964 —
2016 800 -6.548 100.946 15.728 76.877 -8.341 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
3,97% (2024: 6,18%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
25,18 (2024: 16,19)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
96,12% (2024: 93,82%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
13,7% (2024: 15,8%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
14,25% (2024: 16,85%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
76,92% (2024: 54,76%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ORSACOM CONSTRUCT SRL

Reprezentantul firmei este: SANDU ROBERT MARIAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025