Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

IDOL CONSTRUCT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 08.10.2026 (ANAF)

IDOL CONSTRUCT SRL (CUI 22148157) este înmatriculată din 2007 cu număr ORC J35/2756/2007 și are sediul în Timișoara, județul Timiș. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4100). În 2019, firma a raportat o cifră de afaceri de 20.000 RON, un profit net de 10.255 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 50,0% față de 2018.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
22148157
Nr. ORC
J35/2756/2007
EUID
ROONRC.J35/2756/2007
Înmatriculată
19 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Arh. Victor Vlad, Mun. Timişoara Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2019).

Cifra de afaceri
20.000 RON
2019▼ 50,0%
Rezultat net
10.255 RON
2019▼ 8,5%
Angajați
1
2019– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2019
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4100 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (31) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 6 diviziuni
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
Diviziunea 25 · Industria construcțiilor metalice și a produselor din metal, exclusiv mașini, utilaje și instalații (2)
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (5)
  • 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (13)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (7)
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
  • 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte
  • 4664 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat
  • 4665 Comerț cu ridicata al mobilei de birou
  • 4666 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente de birou
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 81 · Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri (3)
  • 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
  • 8122 Activități specializate de curățenie
  • 8129 Alte activități de curățenie

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -3.917 6.700 87.358 42.642 123.300 —
2024 — -600 7.754 87.358 47.613 127.217 —
2023 — -634 7.654 87.358 48.113 127.817 —
2022 — -263 7.654 87.358 48.747 128.451 —
2021 — -240 7.654 87.358 49.010 128.714 —
2020 — -537 7.654 87.358 49.250 128.954 —
2019 20.000 10.255 7.654 87.358 49.787 129.491 1
2018 40.000 11.204 5.634 87.358 37.516 119.240 1
2017 14.335 4.277 17.872 87.358 38.550 108.036 1
2016 35.000 605 2.798 87.358 32.357 116.917 1

Indicatori financiari

bilanț 2019 (vs 2018)
Grad de îndatorare
5,58% (2018: 4,51%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
17,92 (2018: 22,16)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
94,42% (2018: 95,49%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
7,48% (2018: 8,97%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
7,92% (2018: 9,4%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
51,28% (2018: 28,01%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2019). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre IDOL CONSTRUCT SRL

Reprezentantul firmei este: ISTRATE DAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2019
Data Câmp Înainte După Sursă
08.10.2026 Cod CAEN principal 4120 4100 ANAF