WERTYKL PROIECT SRL
WERTYKL PROIECT SRL (CUI 22361537) este înmatriculată din 2007 cu număr ORC J2007016593401 și are sediul în Sectorul 3, București. Activitatea principală: Activități de consultanță în afaceri și management (cod CAEN 7020). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 17.400 RON, o pierdere netă de 758.127 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 69,9% față de 2024.
Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.
- CUI
- 22361537
- Nr. ORC
- J2007016593401
- EUID
- ROONRC.J2007016593401
- Înmatriculată
- 19 ani vechime
Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).
Activitate
În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (7020 — Activități de consultanță în afaceri și management). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
- 7491 Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 7733 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.
- 0811 Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei (CAEN Rev.2)
- 0812 Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului (CAEN Rev.2)
- 2351 Fabricarea cimentului (CAEN Rev.2)
- 2352 Fabricarea varului și ipsosului (CAEN Rev.2)
- 2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 2362 Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 2363 Fabricarea betonului (CAEN Rev.2)
- 2364 Fabricarea mortarului (CAEN Rev.2)
- 2369 Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos (CAEN Rev.2)
- 2370 Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei (CAEN Rev.2)
- 2391 Fabricarea de produse abrazive (CAEN Rev.2)
- 2399 Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară (CAEN Rev.2)
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor (CAEN Rev.2)
- 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane (CAEN Rev.2)
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri (CAEN Rev.2)
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide (CAEN Rev.2)
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații (CAEN Rev.2)
- 4291 Construcții hidrotehnice (CAEN Rev.2)
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a (CAEN Rev.2)
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4321 Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.2)
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.2)
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4331 Lucrări de ipsoserie (CAEN Rev.2)
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.2)
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.2)
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.2)
- 4339 Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.2)
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN Rev.2)
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie (CAEN Rev.2)
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții (CAEN Rev.2)
- 4672 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice (CAEN Rev.2)
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare (CAEN Rev.2)
- 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire (CAEN Rev.2)
- 4675 Comerț cu ridicata al produselor chimice (CAEN Rev.2)
- 4676 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare (CAEN Rev.2)
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN Rev.2)
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre (CAEN Rev.2)
- 5224 Manipulări (CAEN Rev.2)
- 5229 Alte activități anexe transporturilor (CAEN Rev.2)
- 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii (CAEN Rev.2)
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.2)
- 6831 Agenții imobiliare (CAEN Rev.2)
- 6832 Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract (CAEN Rev.2)
- 7021 Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării (CAEN Rev.2)
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN Rev.2)
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN Rev.2)
- 8110 Activități de servicii suport combinate (CAEN Rev.2)
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor (CAEN Rev.2)
- 8122 Activități specializate de curățenie (CAEN Rev.2)
- 8129 Alte activități de curățenie (CAEN Rev.2)
Reprezentanți
- Administrator special
- Administrator
Performanța financiară
Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.
Istoric financiar
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 17.400 | -758.127 | 1.882.070 | 3.959 | 1.294.411 | -580.544 | 1 |
| 2024 | 57.800 | -219.243 | 2.347.911 | 6.334 | 2.516.288 | 177.582 | 1 |
| 2023 | 74.600 | 88.215 | 2.353.196 | 9.250 | 2.739.943 | 396.825 | 1 |
| 2022 | 261.224 | 32.222 | 2.336.630 | 75.259 | 2.568.022 | 308.610 | 2 |
| 2021 | 308.643 | 86.018 | 2.398.630 | 812.170 | 1.907.793 | 321.992 | 2 |
| 2020 | 625.047 | -225.528 | 2.397.215 | 1.104.574 | 1.527.333 | 235.975 | 6 |
| 2019 | 5.235.543 | -510.242 | 3.051.220 | 1.496.348 | 2.012.105 | 461.503 | 25 |
| 2018 | 10.239.752 | -29.328 | 3.891.864 | 1.517.458 | 3.364.211 | 1.009.215 | 41 |
| 2017 | 7.464.323 | 112.729 | 2.227.018 | 829.592 | 2.425.207 | 1.038.543 | 33 |
| 2016 | 5.471.606 | 469.729 | 1.581.492 | 881.965 | 1.620.117 | 925.814 | 42 |
Indicatori financiari
bilanț 2025 (vs 2024)- Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
- Pierderi consecutive 2024-2025
- Datorii peste total active
Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.
Despre WERTYKL PROIECT SRL
Reprezentanții firmei sunt: RAI AUREL-ROBERT (administrator special), BARBU LUCREŢIA (administrator).
Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .
Transparența datelor
| Data | Câmp | Înainte | După | Sursă |
|---|---|---|---|---|
| 04.08.2026 | Stare de înregistrare (ANAF) | Înregistrată din 05.09.2007 | Transfer (sosire) din 21.05.2026 | ANAF |
| 04.08.2026 | Stare juridică | Înregistrată | Transfer (sosire) | ANAF |
| 04.08.2026 | Data stării juridice | 05.09.2007 | 21.05.2026 | ANAF |
| 04.08.2026 | Organ fiscal | Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice | Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice | ANAF |
| 04.08.2026 | Cod CAEN principal | 4312 | 7020 | ANAF |
| 04.08.2026 | Număr de înmatriculare | J40/16593/2007 | J2007016593401 | ANAF |