Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

SPRINT TRANSPORT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 21.10.2026 (ANAF)

SPRINT TRANSPORT SRL (CUI 224806) este înmatriculată din 1991 cu număr ORC J1991003278127 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (cod CAEN 4322). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 482.625 RON, o pierdere netă de 40.213 RON și un număr mediu de 3 salariați. Cifra de afaceri a crescut cu 4,4% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
224806
Nr. ORC
J1991003278127
EUID
ROONRC.J1991003278127
Înmatriculată
35 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Călan 12, Mun. Cluj-Napoca Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
482.625 RON
2025▲ 4,4%
Rezultat net
-40.213 RON
2025
Angajați
3
2025▲ 50,0%

Activitate

CAEN principal
4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Secțiunea F · Diviziunea 43 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (12) · 4 diviziuni
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 2540 Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor
Diviziunea 25 · Industria construcțiilor metalice și a produselor din metal, exclusiv mașini, utilaje și instalații (5)
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 2540 Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor
  • 2551 Acoperirea metalelor
  • 2553 Operațiuni de mecanică generală
  • 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
Diviziunea 28 · Fabricarea de mașini, utilaje și echipamente n.c.a. (1)
  • 2825 Fabricarea echipamentelor de ventilație și frigorifice, exceptând echipamentele de uz casnic
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (1)
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (5)
  • 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
  • 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
  • 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
  • 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 2550 Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor (CAEN Rev.2)
  • 2561 Tratarea și acoperirea metalelor (CAEN Rev.2)
  • 2562 Operațiuni de mecanică generală (CAEN Rev.2)
  • 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire (CAEN Rev.2)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 482.625 -40.213 154.480 31.807 -15.913 -138.586 3
2024 462.158 -74.366 166.068 37.583 30.112 -98.373 2
2023 174.418 -21.033 127.858 43.587 60.264 -24.007 1
2022 — 0 30.608 — 27.634 -2.974 —
2021 — 0 30.608 — 27.634 -2.974 —
2020 — 0 30.608 — 27.634 -2.974 —
2019 — 0 30.608 — 27.634 -2.974 —
2018 0 0 30.608 — 27.634 -2.974 —
2017 0 0 30.608 — 27.634 -2.974 0
2016 0 0 30.608 — 27.634 -2.974 0

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
971,94% (2024: 245,32%)
Datorii / Total active (total active: 15.894 RON)
Solvabilitate generală
0,1 (2024: 0,41)
Total active / Datorii (total active: 15.894 RON)
Autonomie financiară
-871,94% (2024: -145,32%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 15.894 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-253,01% (2024: -109,85%)
Profit net / Total active (total active: 15.894 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-8,33% (2024: -16,09%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Pierderi consecutive 2024-2025
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre SPRINT TRANSPORT SRL

Reprezentantul firmei este: ALEXĂ MIHAI-PETRU (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025