Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

VETCARE PLUS SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 07.10.2026 (ANAF)

VETCARE PLUS SRL (CUI 22523280) este înmatriculată din 2007 cu număr ORC J2020007141405 și are sediul în Sectorul 2, București. Activitatea principală: Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale (cod CAEN 4646). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 565.693 RON, un profit net de 5.926 RON și un număr mediu de 3 salariați. Cifra de afaceri a scăzut cu 35,3% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
22523280
Nr. ORC
J2020007141405
EUID
ROONRC.J2020007141405
Înmatriculată
19 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Bld. Dimitrie Pompeiu 10A, Sector 2 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
565.693 RON
2025▼ 35,3%
Rezultat net
5.926 RON
2025▼ 87,0%
Angajați
3
2025▲ 200,0%

Activitate

CAEN principal
4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale
Secțiunea G · Diviziunea 46 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (12) · 6 diviziuni
  • 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
  • 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (3)
  • 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
  • 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (3)
  • 5210 Depozitări
  • 5224 Manipulări
  • 5226 Alte activități anexe transporturilor
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (3)
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (1)
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
  • 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 565.693 5.926 341.625 — 73.804 -267.153 3
2024 874.822 45.581 1.249.503 0 975.721 -273.079 1
2023 1.168.226 -1.168.658 11.995.993 6.603.159 5.066.399 -318.659 —
2022 1.417.657 -485.710 10.852.615 6.781.483 4.912.453 847.873 —
2021 2.707.116 -218.098 6.696.872 6.960.306 1.070.063 1.333.583 0
2020 7.858.542 423.585 6.915.656 7.138.313 1.455.214 1.677.997 —
2019 5.817.206 658.538 224.241 771 2.043.552 1.820.245 —
2018 8.348.059 1.028.683 80.328 4.169 1.406.532 1.330.580 —
2017 6.040.800 813.504 150.650 9.747 866.739 728.107 —
2016 2.487.120 145.238 279.801 269.115 144.193 135.866 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
462,88% (2024: 128,06%)
Datorii / Total active (total active: 73.804 RON)
Solvabilitate generală
0,22 (2024: 0,78)
Total active / Datorii (total active: 73.804 RON)
Autonomie financiară
-361,98% (2024: -27,99%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 73.804 RON)
Rentabilitate active (ROA)
8,03% (2024: 4,67%)
Profit net / Total active (total active: 73.804 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
1,05% (2024: 5,21%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre VETCARE PLUS SRL

Reprezentantul firmei este: PAVEL IONICA-MIRELA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
04.08.2026 Data inactivării fiscale — 16.06.2026 ANAF
04.08.2026 Data reactivării — 30.07.2026 ANAF