Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

FESTIN SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 30.10.2026 (ANAF)

FESTIN SRL (CUI 22528903) este înmatriculată din 2007 cu număr ORC J12/4366/2007 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi (cod CAEN 8299). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 174.000 RON și un profit net de 145.089 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 8,1% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
22528903
Nr. ORC
J12/4366/2007
EUID
ROONRC.J12/4366/2007
Înmatriculată
19 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Anghel Saligny 2, Mun. Cluj-Napoca Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
174.000 RON
2025▼ 8,1%
Rezultat net
145.089 RON
2025▼ 8,0%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Secțiunea O · Diviziunea 82 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (8299 — Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (13) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 5 diviziuni
  • 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor
  • 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (8)
  • 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor
  • 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile
  • 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor
  • 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
  • 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
  • 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente, inclusiv pește, crustacee și moluște
  • 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (2)
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7420 Activități fotografice
Diviziunea 93 · Activități spotive, recreative și distractive (1)
  • 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 174.000 145.089 5.548 — 150.837 145.289 —
2024 189.250 157.647 6.260 — 164.107 157.847 —
2023 174.000 144.459 6.568 — 151.227 144.659 —
2022 142.550 135.775 1.268 — 137.243 135.975 —
2021 126.600 119.977 950 — 121.127 120.177 —
2020 126.600 120.346 950 — 121.496 120.546 —
2019 125.050 108.843 1.103 — 110.146 109.043 —
2018 111.380 88.781 840 — 89.821 88.981 —
2017 89.600 76.144 1.858 — 77.598 75.740 1
2016 49.330 38.113 6.616 — 6.212 -404 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
3,68% (2024: 3,81%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
27,19 (2024: 26,22)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
96,32% (2024: 96,19%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
96,19% (2024: 96,06%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
99,86% (2024: 99,87%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
83,38% (2024: 83,3%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre FESTIN SRL

Reprezentantul firmei este: PURCARU GABRIELA VIOLETA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025