Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

IMEX GRUP SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 12.10.2026 (ANAF)

IMEX GRUP SRL (CUI 22869692) este înmatriculată din 2007 cu număr ORC J2007000742219 și are sediul în Sectorul 6, București. Activitatea principală: Intermedieri în comerțul cu produse diverse (cod CAEN 4619). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 512.566 RON, un profit net de 12.856 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 100,0% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
22869692
Nr. ORC
J2007000742219
EUID
ROONRC.J2007000742219
Înmatriculată
18 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Prl. Ghencea 48/C, Sector 6 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
512.566 RON
2025▲ 100,0%
Rezultat net
12.856 RON
2025
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Secțiunea G · Diviziunea 46 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (5) · 4 diviziuni
  • 3100 Fabricarea de mobilă
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
Diviziunea 31 · Fabricarea de mobilă (1)
  • 3100 Fabricarea de mobilă
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (2)
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
  • 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (1)
  • 5226 Alte activități anexe transporturilor

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.2)
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.2)
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.2)
  • 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN Rev.2)
  • 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN Rev.2)
  • 4540 Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor (CAEN Rev.2)
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții (CAEN Rev.2)
  • 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.2)
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.2)
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
  • 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate (CAEN Rev.2)
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 512.566 12.856 104.891 3.232 15.731 -85.928 1
2024 256.262 -63.651 104.385 3.232 2.369 -98.784 1
2023 610.921 -23.165 357.873 149.858 28.628 -179.387 3
2022 599.477 841 386.795 184.383 46.190 -156.222 3
2021 496.612 12.254 200.583 33.447 10.073 -157.063 3
2020 361.852 -28.001 238.677 49.717 19.642 -169.318 2
2019 288.034 -42.111 225.877 65.369 19.192 -141.316 2
2018 346.462 -54.992 119.413 6.190 14.017 -99.206 2
2017 400.114 -27.882 88.335 10.564 33.273 -44.214 1
2016 421.544 -9.420 93.423 16.788 58.718 -16.332 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
553,14% (2024: 1.863,69%)
Datorii / Total active (total active: 18.963 RON)
Solvabilitate generală
0,18 (2024: 0,05)
Total active / Datorii (total active: 18.963 RON)
Autonomie financiară
-453,14% (2024: -1.763,69%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 18.963 RON)
Rentabilitate active (ROA)
67,8% (2024: -1.136,42%)
Profit net / Total active (total active: 18.963 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
2,51% (2024: -24,84%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre IMEX GRUP SRL

Reprezentantul firmei este: ALEXANDRU IONUŢ (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
07.08.2026 Stare de înregistrare (ANAF) Înregistrată din 04.12.2007 Transfer (sosire) din 26.05.2026 ANAF
07.08.2026 Stare juridică Înregistrată Transfer (sosire) ANAF
07.08.2026 Data stării juridice 04.12.2007 26.05.2026 ANAF
07.08.2026 Organ fiscal Unitatea Fiscală Municipală Feteşti Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice ANAF
07.08.2026 Număr de înmatriculare J21/742/2007 J2007000742219 ANAF