Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ITALIANS SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 13.10.2026 (ANAF)

ITALIANS SRL (CUI 22903476) este înmatriculată din 2007 cu număr ORC J2007004576353 și are sediul în Timișoara, județul Timiș. Activitatea principală: Acvacultura în ape dulci (cod CAEN 0322). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 70.200 RON și un profit net de 55.602 RON. Cifra de afaceri e de 7,6 ori mai mare decât în 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
22903476
Nr. ORC
J2007004576353
EUID
ROONRC.J2007004576353
Înmatriculată
18 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Iancu Brezeanu 22, Mun. Timişoara Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
70.200 RON
2025▲ 657,0%
Rezultat net
55.602 RON
2025▲ 1.070,3%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
0322 Acvacultura în ape dulci
Secțiunea A · Diviziunea 03 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
0322 Acvacultura în ape dulci

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (24) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 6 diviziuni
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (4)
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (12)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (3)
  • 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 6831 Agenții imobiliare
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (1)
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (3)
  • 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
  • 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole
  • 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Surse: MFinanțe (2016–2019, 2021–2025) și ANAF (2020). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 70.200 55.602 473.692 400.883 106.980 34.171 —
2024 9.273 4.751 461.543 400.883 39.229 -21.431 —
2023 10.200 5.634 575.051 400.883 147.986 -26.182 —
2022 10.140 9.130 451.875 400.883 19.176 -31.816 —
2021 10.102 9.799 452.616 400.883 10.787 -40.946 —
2020 0 0 452.358 400.883 730 -50.745 0
2019 — -20.295 452.358 400.883 730 -50.745 —
2018 — -1.163 443.232 400.883 11.400 -30.949 —
2017 — -11.929 442.376 400.883 11.707 -29.786 —
2016 — -2.236 430.806 400.882 12.067 -17.857 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
93,27% (2024: 104,87%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1,07 (2024: 0,95)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
6,73% (2024: -4,87%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
10,95% (2024: 1,08%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
162,72%
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
79,21% (2024: 51,23%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ITALIANS SRL

Reprezentantul firmei este: TITERLEA CONSTANTIN-MARIUS (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025