Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

M&C METAL DESIGN SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 16.10.2026 (ANAF)

M&C METAL DESIGN SRL (CUI 22907168) este înmatriculată din 2007 cu număr ORC J24/2212/2007 și are sediul în Baia Mare, județul Maramureș. Activitatea principală: Creșterea porcinelor (cod CAEN 0146). În 2020, firma a raportat o pierdere netă de 649 RON.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
22907168
Nr. ORC
J24/2212/2007
EUID
ROONRC.J24/2212/2007
Înmatriculată
18 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Bld. Regele Mihai I 34A, Mun. Baia Mare Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2020).

Cifra de afaceri
0 RON
2020
Rezultat net
-649 RON
2020
Angajați
0
2020

Activitate

CAEN principal
0146 Creșterea porcinelor
Secțiunea A · Diviziunea 01 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2020
0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

În bilanțul pe 2020, firma a declarat un cod diferit de cel de la ONRC (0146), dar fără cifră de afaceri raportată — nu se poate stabili care activitate este preponderentă.

CAEN secundare (13) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 8 diviziuni
  • 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
  • 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
Diviziunea 01 · Agricultură, vânătoare și servicii anexe (1)
  • 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (3)
  • 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
  • 4676 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (2)
  • 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (1)
  • 5224 Manipulări
Diviziunea 55 · Hoteluri și alte facilități de cazare (1)
  • 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (1)
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (2)
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
  • 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (2)
  • 8292 Activități de ambalare
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 2710 Producția de metale feroase sub forme primare și cea de feroaliaje (CAEN Rev.1)
  • 2721 Producția de tuburi (țevi) din fontă (CAEN Rev.1)
  • 2722 Producția de tuburi (țevi) din oțel (CAEN Rev.1)
  • 2733 Producția altor profile obținute la rece (CAEN Rev.1)
  • 2811 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice (CAEN Rev.1)
  • 2812 Fabricarea de elemente de dulgherie și tâmplărie din metal (CAEN Rev.1)
  • 3611 Producția de scaune (CAEN Rev.1)
  • 3614 Producția altor tipuri de mobilier (CAEN Rev.1)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2020, fără 2018. Surse: MFinanțe (2016–2017) și ANAF (2019–2020). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2020 0 -649 300.809 18.339 51.018 -231.452 0
2019 0 0 293.030 18.339 43.888 -230.803 0
2017 — 0 301.722 18.339 53.186 -230.197 —
2016 — 0 301.722 18.339 53.186 -230.197 —

Indicatori financiari

bilanț 2020 (vs 2019)
Grad de îndatorare
433,71% (2019: 470,9%)
Datorii / Total active (total active: 69.357 RON)
Solvabilitate generală
0,23 (2019: 0,21)
Total active / Datorii (total active: 69.357 RON)
Autonomie financiară
-333,71% (2019: -370,9%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 69.357 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-0,94% (2019: 0%)
Profit net / Total active (total active: 69.357 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
—
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2020). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre M&C METAL DESIGN SRL

Reprezentantul firmei este: ILUŢ ADRIAN-CĂTĂLIN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2020
Data Câmp Înainte După Sursă
16.10.2026 Cod CAEN principal 0111 (clasificarea noastră, din bilanț) 0146 ANAF
29.09.2026 Cod CAEN principal — 0111 Verti, din bilanț

„Verti, din bilanț" înseamnă o clasificare făcută de noi din codul declarat în bilanț, nu o schimbare în registre.