Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

RESAPARE SA

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 22.10.2026 (ANAF)

RESAPARE SA (CUI 2298290) este înmatriculată din 1992 cu număr ORC J16/507/1992 și are sediul în Craiova, județul Dolj. Activitatea principală: Fabricarea anvelopelor și a camerelor de aer; reșaparea și refacerea anvelopelor (cod CAEN 2211).

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
2298290
Nr. ORC
J16/507/1992
EUID
ROONRC.J16/507/1992
Înmatriculată
34 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. PRIMAVERII 31, Mun. Craiova Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2024).

Cifra de afaceri
0 RON
2024
Rezultat net
0 RON
2024
Angajați
—
2024

Activitate

CAEN principal
2211 Fabricarea anvelopelor și a camerelor de aer; reșaparea și refacerea anvelopelor
Secțiunea C · Diviziunea 22 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2024
2211 Fabricarea anvelopelor și a camerelor de aer; reșaparea și refacerea anvelopelor

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 180.200 22.387 358.287 200.474 —
2024 0 0 180.200 22.387 358.287 200.474 —
2023 6.000 -54 180.200 22.387 358.287 200.474 —
2022 6.000 -1.075 180.200 28.441 352.287 200.528 —
2021 8.000 -2.026 202.980 28.441 376.143 201.604 —
2020 1.500 -18 202.980 36.466 370.143 203.629 0
2019 0 -4.054 201.462 36.466 368.643 203.647 —
2018 5.238 78.239 197.838 36.466 369.072 207.700 —
2017 0 -1.245 269.617 42.089 356.990 129.462 —
2016 — -1.245 269.617 42.089 356.990 129.462 —

Indicatori financiari

bilanț 2024 (vs 2023)
Mențiune istorică ONRC · Încheiată — faliment (nedatată) ANAF raportează firma ca activă — starea curentă ANAF prevalează.
Grad de îndatorare
47,34% (2023: 47,34%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
2,11 (2023: 2,11)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
52,66% (2023: 52,66%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
0% (2023: -0,01%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
0% (2023: -0,03%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
— (2023: -0,9%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2024). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre RESAPARE SA

Reprezentantul firmei este: ENSO IPURL (lichidator judiciar provizoriu).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2024